Kayseri Haber / Gündem / Boydak: “Fıstık Gibi Gözaltına Aldılar, Yine Alsalardı”

Boydak: “Fıstık Gibi Gözaltına Aldılar, Yine Alsalardı”

Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz hain darbe girişimine yönelik soruşturma çerçevesinde, içlerinde Boydak kardeşlerin ve ünlü iş adamlarının da bulunduğu dava kapsamında tutuksuz olarak yargılanmakta olan Mustafa Boydak, Albay Bekir Gürdoğan tarafından ortaya atılan 6.000.000 TL aktarma iddiasıyla ilgili olarak,”Operasyonlarda sabah 6.00’da bizi evlerimizden fıstık gibi aldılar. Yine bu olayla ilgili de gözaltına alsalardı da biz de savcılığımıza anlatsaydık” dedi.

Tutuksuz olarak yargılanan Mustafa Boydak, Gürdoğan tarafından 25 Nisan 2016 tarihinde Memduh Boydak ve Bekir Boydak’tan 2 işlemde toplam olarak 6.000.000 TL havale almış olduğunu ve aynı tarihte Şükrü Boydak’a tek işlemde 6.000.000 TL havale gönderdiği olaya yönelik savunmasını yaptı.

Boydak yapmış olduğu savunmada, işin aslının Gürdoğan ailelerinin tüm fertlerinden 42.000.000 TL’lik hamiline yazılı hisse alımı yaptıklarını belirttiği. İçlerinde Bülent Gürdoğan’ın direkt olarak adına olan 6.000.000 hissenin de varlığından bahsetti ve buna yönelik belgeler sundu. Boydak, Hamit Gürdoğan ailesinin toplam olarak 5 üyesinden %1.25 oranında, Hasan Hüseyin Gürdoğan ailesinin 2 üyesinden %0.65 oranında, Hilmi Gürdoğan ailesinin 4 üyesinden %1.25 oranında, Mehmet Gürdoğan ailesinden ise %2.35 oranında olmak üzere toplam olarak %5.25 hamiline yazılı hisse senedi almış olduklarına değindi. Bunların toplam bedelinin ise 42.000.000 TL olduğuna değindi.

Boydak çok daraldığını belirtti ve Hacı Boydak’ın ailenin de işinde patronu olduğunun altını çizdi. Kayseri Vergi Dairesi tarafından vergi rekortmenlerinin açıklanamadığını, çünkü ilk 10’da Boydak’ların var olduğunu belirten Hacı Boydak, bunun yıllardır bu şekilde olduğunun altını çizdi fakat şuan da Boydakların kaybolduğunu belirtti. Buna bağlı olarak şehrin ekonomisinin de kaybolduğuna değinen Mustafa Boydak, insanların vatan haini olarak gördüklerini, Kayseri’de her yere göre daha fazla hain ilan edildiklerini, İstanbul’a gittiğinde hala eski saygınlığının olduğunu aktardı.

Kayseri’de yer alan yerel basını ve salon gazetecilerini tenzih ettiğini belirten Boydak, onların objektif olduğunu fakat diğer basın yayın organlarının sürekli vatan haini olduklarını yazdıklarını belirtti. Babalarının ve annelerinin adına yapmış olduğu hayır yatırımlarının isimlerinin değiştirildiğini söyleyen Boydak, “Artık Boydaklar Kayseri’de yatırım yapar mı?” dedi.

Bazı tanıklarında dinlenmesinin sonrasından duruşmaya, bugün sabah 09.00’a kadar ara verildi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir