Kayseri Haber / Asayiş / BOYDAK Bir Darbe Daha Yedi!

BOYDAK Bir Darbe Daha Yedi!

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Ekiplerince gerçekleştirilen operasyonla birlikte Müflis Asya Katılım Bankası A.Ş.’ye FETÖ lideri Fetullah Gülen tarafından yapılan çağrıya uyarak, para yatırdıkları belirlenen Boydak ailesi mensubu toplam 3 kişi emniyette yapılan işlemlerinin ardından adliyeye gönderildiler.

Alınan bilgilere göre, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından devam ettirilmekte olan ; Mali Suçlar Araştırma Kurulu Başkanlığı yetkililerinin yaptığı incelemelerin sonucunda 17/25 Aralık 2013 olaylarının hemen ardından mali bünyesi tamamen bozguna uğramış Müflis Asya Katılım Bankası A.Ş’nin likiditesini iyileştirme amacı güdülerek, FETÖ/PDY terör örgüyü üyeleri ya da destekçilerine bu banka üzerine mevduat yapmaları yönünde örgüt lideri tarafından bir çağrı gerçekleştirildiği, çağrının hemen ardından aynı amaç üzerinden örgüt üyelerinin ya da destekçilerinin söz konusu Müflis Asya Bankası A.Ş.’ye mevduat yapmaya, banka üzerinde hesap açmaya ve (varsa) bakiye artırmaya başladıkları tespit edilen Boydak ailesine mensup 9 şüphelinin yakalanmasına ilişkin başta Kayseri olmak kaydıyla İstanbul ve Ankara illerinde eş zamanlı operasyon altına imza atıldı.

Yapılan operasyon sonucunda Boydak ailesi mensubu M.E.B, A.B., S.B., İ.B., M.B., Y.B. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındılar.

Gözaltına alınan şahıslardan S.B., A.B. ve M.B. emniyette gerçekleştirilen işlemlerinin hemen sonrasında Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yer alan Adli Tıp bölümünde geçirildiği sağlık kontrollerinin sonrasında adliyeye sevk edildi.

İlginizi Çekebilir

6 Kişinin Hayatını Kaybettiği Kazada Kaçan Araç Bulundu!

Kayseri'de meydana gelen ve aynı aileden 6 kişinin hayata gözlerini yumduğu kazaya sebebiyet veren 38 KY plakalı, beyaz renkteki araç bir binanın otoparkında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir