Kayseri Haber / Gündem / Bisikletseverlere Müjdeli Haber Geldi: KAYBİS Hizmete Başlıyor!

Bisikletseverlere Müjdeli Haber Geldi: KAYBİS Hizmete Başlıyor!

Kayseri’de şehir içi ulaşımda çok popüler şekilde kullanılmakta olan KAYBİS bisikletler, her geçen yıl çok sayıda artan kullanıcısıyla ve cazip kullanım avantajlarıyla birlikte en sık kullanın ulaşım araçlarından biri halini aldı.

2015 yılında başlayan KAYBİS projesi %100 yerli olarak Kayseri Ulaşım A.Ş. mühendisleri tarafından üretilmekte olan bisiklet paylaşım sistemi, her yıl daha da gelişerek hizmetlerini devam ettiriyor.

Talepler ışığında 2018 yılı itibarıyla istasyon ve bisiklet sayılarını artıran Kayseri Ulaşım A.Ş., mevcut 41 adet bisiklet istasyonunu 51’ê çıkarırken, bisiklet sayısını ise 600’e yükseltti.

Her yıl düzenli olarak Nisan ayında hizmetlerine başlayan KAYBİS, kasım ayı gibi kullanıma kapatılıyor. KAYBİS Bisiklet Paylaşım Sistemi’ni geçen yıl Nisan ayında toplam olarak 55.851 kişi kullanırken, en yüksek kullanım sayısı ise mayıs ayında meydana geldi. 2017 yılının istatistiklerine bakıldığında Mayıs ayında toplam olarak kullanılan sayı 78.423 olarak ön plana çıkıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yerli ve milli olarak hem Kayseri’ye hemde Ulaşım A.Ş. aracılığıyla kurulmuş olan pek çok şehire önem verdiklerini ve şehir içi ulaşımda vatandaşların bu hizmete kolay bir şekilde ulaşabilmesi için gerekli tüm çalışmaları büyük bir hızla yaptıklarını iletti.

Çelik, her yıl hizmet ağında genişleme meydana geldiğini, bununla birlikte kullanıcı sayılarını da artırdıklarını dile getirdi. Ardından ise sistemi 1 Nisan 2018 tarihi itibarıyla kullanıma açacak olduklarını da sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir