Kayseri Haber / Gündem / Birçok Hastalığın Tetikçisi Olan Sulu Çöplere Dikkat Edin!

Birçok Hastalığın Tetikçisi Olan Sulu Çöplere Dikkat Edin!

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Büyükkılıç, meteoroloji raporlarına göre mevsim normallerinin üzerinde sıcak hava dalgasının tüm yurdu etkisi altına aldığını belirterek, çöp kutularına sulu çöp atılmaması, eğer varsa yaklaşılmaması konusunda uyarı yaptı.

Bulaşıcı hastalıkların en temel kaynaklarından birinin de kirli çevre ve sağlık seviyesi düşük yaşanılabilir alan olduğuna değinen Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, git gide artan sıcaklarda gıdaların çok çabuk bir şekilde bozulabildiğini ve bu bozulma beraberinde çevreye pis kokular yaydığını, aynı zamanda da bakteri üretimi yaparak çevre sağlığını tehlikeye soktuğunu iletti.

Özellikle ev hanımlarının sulu çöp konusunda çok dikkatli olması talebinde bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, evsel atıkların mutlaka yemek ve kuru atıklar şeklinde 2 farklı tipe ayrılmasının gerekli olduğunu, yemek atıklarının sularının süzülmeden çöplere koyulmamasının çevre sağlığı ve insan sağlığı açısından çok iyi olacağının altını çizdi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, çöp kutuları dahil olmak üzere çoğu yerde bu mikrop ve bakterilerin üremesine / çoğalmasına ve zararlı olmasına önlem olmak amacıyla birçok alanda ilaçlama çalışmalarını yaptıklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir