Kayseri Haber / Gündem / Binanın Yapı Ruhsatı Alınmadı, Apartman Sakinleri Karanlıkta Kaldı!

Binanın Yapı Ruhsatı Alınmadı, Apartman Sakinleri Karanlıkta Kaldı!

Toplam olarak binada ikamet eden bireyler 115.000 TL’lik borçla karşı karşıya geldiler. Ardından da elektrikler kesilince tüm bina sakinleri büyük mağduriyet yaşadılar.

İldem Fatih Mahallesi Şehit Namık Durmaz Sokak üzerinde yer almakta olan Korkmaz adlı apartmanda ikamet eden bireyler, elektriklerin gitmesi beraberinde sokağa çıktılar. Binada toplam olarak yaşamakta olan 25 aile bulunuyor ve bu 25 aile çare olarak elektrik kesilince topluca bina sığınağında toplandılar.

Bina sakinleri arasında yer alan Saffet Toraman, Binanın elektriğinin kesildiğini, müteahhidin borcu sebebiyle şantiye elektrikli kullanmakta olduklarını ve bu kapsamda 25 tane apartman sakinin tapularının tesliminin yapıldığı halde kaçak şu da içildiğini aktardı.

Kullanılmakta olan asansöründe ruhsatının olmadığını aktaran Toraman, bunların beraberinde müteahhidin borcundan dolayı elektriklerinin kesildiklerini aktardı, gerekli yerlere gittiklerini fakat binanın meskeninin olmayışından dolayı hiçbir işlem yapılamadı.

Şantiye suyu ve elektriği kullanıldığından dolayı, elektrik ve su faturaları normal seyirlerin 2 katına çıkmaktadır. Binada bulunan ailelerin tamamının asgari ücretle çalıştığını belirten Toraman, bu mağduriyetin önünün açılmasını beklediklerini aktardı.

Müteahhidin kapanmış elektriği kullandırdığını ve bu kapsamda kaçak elektrik konumuna düştüğünü aktaran Toraman, 2014 yılından günümüze elektrik borçlarının katlana katlana toplam olarak 115.000 TL’ye ulaştığına değindi.

 

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir