Kayseri Haber / Kayseri / Binali Yıldırım, Kayserililerden Söz İstedi!

Binali Yıldırım, Kayserililerden Söz İstedi!

Başbakan Yıldırım, 16 Nisanda cumhurbaşkanlığı hükumet sistemini halka getirdiklerini anlatarak, 14 gün boyunca gezilmedik mahalle, sokak kalmaması için Kayserililerden söz istedi.

İktidarın milletten başka sahibinin olmayacağını belirten Binali Yıldırım, yargının ve askeri bürokrasinin milletin kararına etki edemeyecek olduğunu ve yeni sistemin eski sistemden daha güçlü olacağını, ardından da Türkiye’nin dış politikasının kazanacak olduğu gücün daha fazla olacağını belirtti.

Tek adam rejimi gelecek diyenler için, milletin olduğu yerde tek adamın olmayacağını, Tek adam görmek isteyenin CHP’ye bakması gerektiğini, geçmişine bakması gerektiğini, aynaya bakması gerektiğini aktardı. Anayasada yer alan değişiklik paketinin açıklamasını çok detaylı bir şekilde yaptıklarını ve bu açıklamada, tek adamın olacağını fakat bu tek adamla birlikte patronun da millet olacağını belirtti. Cumhurbaşkanı kim olursa olsun 2 yıl seçilecek dedi.

Seçimlerde milletin önüne 2 adet sandık geleceğini ve bu sandılardan biri cumhurbaşkanı, biri milletvekili olmak üzere seçim yapılacağını aktardı. Yetki verilen cumhurbaşkanı hükumeti hemen kuracak ve bu kapsamda hiçbir zaman kaybının yaşanmayacak olduğunu belirten Yıldırım, 5 yıl boyunca bu kurulan hükumetin millete hizmet edecek olduğunu belirtti.

Kayseri üzerinde en güçlü evetleri, kadınlardan ve gençlerden beklediklerinin altını çizen Yıldırım, bu referandumun gençlerin referandumu olduğunu belirtti. 18-25 yaş arasında olan hiçbir gencin an itibariyle seçilemediğini, seçilmesi için gereken evet cevabının verilecek olduğundan emin olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir