Kayseri Haber / Kayseri / Binali Yıldırım, Kayseri’den Ayrıldı!
BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM, KAYSERİ PROGRAMINDAN SONRA ŞEHİRDEN AYRILDI. (ALİ GÖÇ - ALPARSLAN ÖTÜKEN - SELMA KARA - TURAN BULUT/KAYSERİ-İHA)

Binali Yıldırım, Kayseri’den Ayrıldı!

Alçak darbe girişimine hak ettiği cevabı veren şehirlerden birinin de Kayseri olduğuna değinen Binali yıldırım, PKK, FETÖ ve HDP’nin kol kola girip, hayır çıkması için gayret ve çaba sarf etmekte olduklarının altını çizdi. Bunların yetmediğini ve bununla birlikte Hayır propagandasına katılım gerçekleştiren ülkelerinde yer aldığını belirtti. Tam bir şer ittifakı ile karşı karşı olduklarının altını çizen Yıldırım, Milletin rüzgarının onların Kandil’ini söndürecek olduğunun altını çizdi.

Avrupa’da bulunan teröristlerin istedikleri gibi hayır propagandası yaptıklarını, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını ölümle tehdit etmekte olduklarını ve bununla birlikte tüm tehditleri Avrupa’nın gözünün önünde yaptıklarını belirtti. Kendilerinin eveti anlatmak istedikleri zaman Avrupa’nın direkt olarak karşı çıktıklarının altını çizdi.

Bunun sebebinin ise evetten korkmakta olduklarının altını çizdi ve korkunun ecele faydasının olmadığını belirtti. Kılıçdaroğlu’nun Kayseri mitinginde “Binali Bey’in makamını korumak istiyoruz. Onun için hayır diyoruz” dediğini belirten Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun kendisiyle, AKP’lileri karıştırdığını belirtip, hiçbir parti üyesinin Kılıçdaroğlu gibi makam ve koltuk sevdalısı olmadığını, milletin sevdalısı olduğunu belirtti.

Ardından ise 2 Nisan 2017 21:30 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım Kayseri’den ayrıldı. Kanaat Önderleri ve Sivil Toplum Kuruluşları beraberinde Buluşma toplantısının sonrasında, programın yapıldığı otelin önünde bulunan vatandaşlar ael sallayarak, Kayseri Havaalanına doğru hareket etti. Başbakan Binali Yıldırım, özel uçakla birlikte Kayseri’den ayrıldı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir