Kayseri Haber / Kayseri / Bin 50 Proje İçin 2 Milyar 705 Milyon Tl Harcama Yapıldı
İL KOORDİNASYON KURULU'NUN 2018 YILI 1'NCİ DÖNEM TOPLANTISI VALİ SÜLEYMAN KAMÇI BAŞKANLIĞINDA YAPILDI. (TURAN BULUT/KAYSERİ-İHA)

Bin 50 Proje İçin 2 Milyar 705 Milyon Tl Harcama Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 yılı 1’nci dönem toplantısı Vali Süleyman Kamçı başkanlığında,  Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.  Kayseri’deki  yatırımları ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıda Vali Kamçı, yaptığı açılış konuşmasında 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle, yatırımcı kuruluşlardan alınan ‘İzleme Raporları’ ve ‘Yatırımcı Kuruluş Dönem Raporlarına’ göre toplam proje sayısının 496 olarak tespit edildiğini ifade etti.
Vali Kamçı, parasal gerçekleşme oranının ise yüzde 95 olduğunu. Mahalli İdareler yatırımları hariç olmak üzere, belirtilen projeler için öngörülen ödeneklerin yaklaşık 2 Milyar 3 Milyon TL olduğunu, bu ödeneklerden dönem içerisinde yaklaşık 1 Milyar 894 Milyon TL nakdi harcama yapıldığını ifade etti. Vali Kamçı, projeler hakkında ayrıca şu bilgileri verdi;

“Mahalli İdareler yatırımlarında ise toplam proje sayısı 554 olarak tespit edilmiştir. Bu projeler için öngörülen ödenekler ise yaklaşık 1 Milyar 205 Milyon TL olup, bu ödeneklerden dönem içerisinde yaklaşık 811 Milyon TL nakdi harcama yapılmıştır. Parasal gerçekleşme oranı ise yüzde 67 olmuştur. İlimizdeki Yatırımcı Kuruluşların yatırımları ile Mahalli İdare yatırımları birlikte değerlendirildiğinde ise; bin 50 proje için 3 Milyar 208 Milyon TL’lik öngörülen ödenekten yaklaşık 2 Milyar 705 Milyon TL nakdi harcama yapılmış olup, parasal gerçekleşme oranı ise yüzde 84 olarak gerçekleşmiştir.”
Toplantıda, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile temsilcileri, Kayseri’de yürütülen ve programlanan yatırım ve projelerle ilgili toplantıya katılanlara bilgiler verdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir