Kayseri Haber / Sağlık / Bilim İnsanları Şekerin Kanser Hücrelerini Tetiklediğini Kanıtladı!

Bilim İnsanları Şekerin Kanser Hücrelerini Tetiklediğini Kanıtladı!

Yapılan yeni bir araştırma, şekerin kanser hücrelerine doğrudan verdiği enerjinin ne kadar yüksek seviyede olduğunu meydana çıkardı.

Daily Mail’de bulunan habere göre, kanser hücresi, glikozu kullanarak kendi enerjisini karşılıyor. Mutasyon geçiriyor ve hızlı bir şekilde bu enerjiyle birlikte vücuda yayılmaya başlıyor. Bilim insanlarına göre bulguların çok endişelendirici olduğu belirtilirken, bu endişenin sebebinin insanlık olarak şekere bağlı durumda bulunmamız olduğunu iletiyorlar.

Araştırmaya göre, şeker açısından zenginliği bulunan bir diyet, kanserin çeşitli formlarını körüklemekte. Daha önce konuyla ilgili gerçekleştirilen çalışmalar, şekerin kanser hücrelerine besin sağladığına ilişkindi fakat şimdi ise bilim insanları tatlıya daha fazla düşkünlüğü bulunanlarda çok daha sık görülen bir kanser türü ( baş ve boyun, yemek borusu ve rahimde görülen) olduğuna vurgu yaptı.

Texas Üniversitesi uzmanları tarafından yapılan çalışmalara göre, skuamöz hücreli karsinom büyümek için şekere çok daha fazla ihtiyaç duyuyor ve vücuda şeker girdiği an çok hızlı ve seri bir şekilde büyüme gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Lohusalık Dönemi Depresyonuna Dikkat!

Lohusalık dönemi depresyonu, çocuğun gelişimini ve anne sütünü direkt olarak etkiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir