Kayseri Haber / Gündem / Belsin Kaymek Tesisleri ve Kütüphanenin Açılışı Yapıldı!

Belsin Kaymek Tesisleri ve Kütüphanenin Açılışı Yapıldı!

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri’ye açılmış olan 800 kişi kapasiteli kütüphanenin sonrasında, Belsin Kütüphanesi de yenilenen görünüşüyle törenle hizmete açıldı. Törende aynı zamanda, Belsin Kaymek Tesisleri’nin açılışı da gerçekleştirildi.

Belsin – Sezai Karakoç Kütüphanesi’nin hizmete açılış kutlamasına Büyükşehir Belediyesi Mustafa Çelik katılım gösterdi. Aynı zamanda törende hazır bulunanlar ;  Vali Vekili Mehmet Emin Avcı, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Melikgazi, İncesu, Hacılar ve Bünyan Belediye Başkanları, Cumhurbaşkanlığı ve Kültür Bakanlığı Kütüphaneler Müdürleri, bürokratlar ve vatandaşlardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’yi bir kütüphaneler şehri şeklinde şekillendirecek olduğunu vurguladı. Bu hedef kapsamında yatırım yapmaktan asla çekinmediklerinin altını çizen Çelik, Belsin Kütüphanesi’nin çok uzun zamandır aktif olarak hizmet verdiğini fakat, gelişen teknoloji ve şartlarla birlikte yenilenmesi gerektiğini söyledi. Bu amaç kapsamında Belsin Kütüphanesi’ni güzel bir projeyle modern bir mekan haline getirdiler. Ayrıca Belsin Kütüphanesi’nin kapasitesi 2 kat artırıldı.

Kütüphaneye ülkemizde yetişmiş olan en önemli şair, yazar ve düşünür Sezai Karakoç’un ismi verildi.

24 Saat açık Kent Kütüphanesi halini alacak olan Meryem Ana Kilisesi’nin restorasyon çalışmaların da sona gelindi. Teşhir – Tanzim projesine başlandığını aktaran Çelik, bu yıl sonunda kütüphaneyi açacak olduklarını belirtti. Türkiye kapsamında ses getirecek bir kütüphane olacağına dikkat çeken Çelik, yaklaşık olarak 50.000 kitabın bulunacağını aktardı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir