Kayseri Haber / Kayseri / Bellona AGÜ Spor, Art Arda 5. Galibiyetini Aldı!

Bellona AGÜ Spor, Art Arda 5. Galibiyetini Aldı!

Bellona AGÜ Spor, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin 17.haftasında kendi evinde oynadığı Adana ASKİ maçını 61-60’lik skorla yendi. Adana ASKİ’yi 61-60’lık skorla yenmiş olan Bellona AGÜ Spor, art arda 5. Galibiyetini aldı. Kadınlar Basketbol Liginde şehrimizi temsil eden AGÜ Spor’un sıradaki maçı ise ligin 18.haftasında olan Fenerbahçe maçı. Fenerbahçe maçı için Bellona AGÜ Spor, İstanbul’a gidecek.

Kayseri Kadir Has Spor Salonu’nda oynanan maçta, zayıf olan rakibine karşılık çok büyük gayret vermeyen, enerji harcamayan AGÜ, bunun sonucunda bir çok atıştan boş bir şekilde geri döndü. AGÜ, son periyotta kendine çeki düzen vererek maçı aldı.

Potanın Sultanları’nda atılan basketlerde 2 rakamlı sayılara AGÜ’de yalnızca 2 kişi ulaştı. Lara Sanders ve Tanasha Wright bu ikisi olurken Adana ASKİ’de Ezgi Clark, Asena Yalçın, Alex Benthley ve Warley 2 rakamlı sayılara ulaştı.

Kayseri Bellona AGÜ Spor, 1 sayı fark atarak galip geldiği maçın ardından ligdeki toplam galibiyeti 13, üst üste toplam 5.galibiyetine, ve 30 puana ulaştı.

Karşılaşmanın ilk sıralarında hem Bellona AGÜ Spor hem de Adana ASKİ, çok kolay sayılar elde ettiler. Adana ASKİ, periyot ortasında Bentley aracılığıyla maç skorunu 10-13 olarak değişti. AGÜ’den cevap geçikmedi ve AGÜ, ilk periyodu 5 sayı fark atarak kapadı..

İkinci periyota Adana ASKİ’de, AGÜ’de oyuncu değiştirerek başladı. AGÜ Spor art arda aldığı seri sayılar sayesinde skorunu iyice ilerletirken, devrede 8 sayı öne geçti.

Üçüncü periyodun son kalan 3 dakikasına Adana ASKİ önde girdi. Ardından seriye bağlayarak son periyoda 7 sayılık farkla giriş gösterdi. 4. periyodun ilk dakikalarında seri sayılar bulan AGÜ, arada olan farkı kapatmaya başladı. Son dakikalar da heyecanın doruklarda yaşandığı karşılaşmada, Cehelsea Gray’ın atmış olduğu sayıyla üstünlüğü kuran AGÜ, geri kalan 4 saniye içerisinde sahasında sayı bulmadı ve müsabakadan zaferle ayrıldı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir