Kayseri Haber / Gündem / Belediyeden Çorba İkramı!

Belediyeden Çorba İkramı!

Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak çok çeşitli vesileler ve sebeplerle toplum arasında olan birlik ve beraberliği pekiştirme, paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirmek amacı güderek etkinlik düzenlemekte olduklarının altını çizdi.

Bu etkinlikler kapsamında toplumsal barışa katkı sağlama amacı güdülerek Hunat camisinde iki çadırın kurulduğunu ve bu 2 çadır içerisinde sabah namazının sonrasında cami cemaatine sıcak ikram edildiğinin altını çizdi.

Çorba ikramları yıllardır Kayseri’de süre gelen bir gelenek halini almış durumda. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde boş alanda kurulu olan karavan içerisinde her sabah düzenli olarak çorba ikramı vatandaşlara yapılmaktadır. Bu durumdan nasiplenen, sokakta yaşamakta olanlar, durumu iyi olmayanlar olduğu gibi aynı zamanda aç olanların da bir ortak görüşü var. Bu da belediyenin toplumda birlik için atmış olduğu adımların güzelliği ve etkililiği konusu.

Çorba ikramı, yaklaşık 45 ila 50 yıldır Kayseri’de devam etmektedir. İlk sıralar komşular arasında yapılan bu ikram, ilerleyen zamanlarda herkes arasında yaygın bir şekilde sokaklarda yapılmaya başlamıştır. Bu kapsamda da toplumda birlik ve beraberlik yaygınlaştığı gibi aynı zamanda da paylaşma duygusu da pekişmektedir.

Memduh Büyükkılıç, bu ve bunun gibi değerlere büyük önem veren bir başkan olarak Melikgazi halkının sevgisini toplamayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir