Kayseri Haber / Gündem / Bekir Bozdağ Sert Çıkıştı!

Bekir Bozdağ Sert Çıkıştı!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yargının siyasallaşmasında en çok zarar gören partinin AKP olduğunu dile getirdi. AKP’ye siyasallaşmış yargının kapatma davası açtığını ileten Bozdağ, bakanlara, hükümete kumpas kurulduğunun altını çizdi ve bu yönde en büyük bedeli AKP’nin ödediğini dile getirdi. Onun için yargıya siyaseti bulaştırmamak için ellerinden geleni yaptıklarının altını çizdi.

Bakan Bozdağ, TBMM Genel Kurulu’nda CHP’nin kendisi hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmamasına yönelik görüşmeler sırasında söz hakkı aldı. Gensoru önergesine yönelik konuşmalarda bir algı oluşturmak ve bu algıyı kötü amaçlı kullanmak yerine, Türkiye üzerinde hukuk devletinin, adaletin ve yargının enine boyuna kesinlikle tartışılmış olmasını dilediğini aktaran Bozdağ, ancak böyle bir fırsatın gündeme getirilemeyecek olduğuna dikkat çekti. Gensoru önergesinin çok sayıda yanlışının varlığından bahseden Bozdağ, hakimlerin ve yargının bağımsızlığıyla diğer hususların birbirlerine karıştırılmamasının gerekli olduğuna dikkat çekti.

900 hakim alındı, 800’i AKP’li çıktı şeklinde bir iddianın gündemde varlığından bahseden Bozdağ, bu iddianın sahiplerinin söz konusu 800 AKP’li hakimin kim olduğunu açıklamadan böyle bir iddia ortaya atmaması gerektiğini iletti ve eğer bu isimler gerçekten varsa, verilebiliyorsa milletvekilliğinden istifasını verecek olduğunun altını çizdi. 800’ü AKP’li diye bir algı operasyonu oluşturmanın hiçbir siyasetçiye yakışmayacağını ileten Bozdağ, Dürüst olan siyasetçinin bunları yapmayacağını ileri sürdü.

İlginizi Çekebilir

Alacak Verecek Davası Kanla Bitti!

Olayda bir can kaybı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir