Kayseri Haber / Kayseri / Bebek Sahibi Olmak İçin Yaş Sınırı Ortadan Kalkıyor!

Bebek Sahibi Olmak İçin Yaş Sınırı Ortadan Kalkıyor!

İlk tüp bebeğin doğduğu ve hayata gözlerini açtığı 1978 yılından günümüze kadar tüp bebek uygulaması çok büyük ölçüde gelişim gösterdi. Yumurtalık uyarıcı ilaçların keşfedilmesiyle, birden fazla yumurtaya sahip olunmaya başlandı. Yumurta toplama işleminde ise ultrason kullanıma doğru bir geçiş söz konusu oldu.

Embriyonlar günde 1 sefer değil artık tüm gün boyunca seyredilebilir bir hal aldı. Genetikte meydana gelen ilerlemeler sayesinde ise artık embriyonda bulunan 46 kromozomun 4 saat içerisinde tespitinin yapılması mümkün hale getirildi. Sperm, yumurta ve embriyonlar artık çok başarılı bir şekilde dondurulabiliyor. Hastaların bağışıklık sistemi düzenlenerek gebelik şansının artmasında yardımcı olunurken, bu gelişmelerle birlikte %15 olan gebelik oranları %60 seviyelerine çıkıyor.

Günümüz zamanında 44 yaş üzerinde bir kadının hamile olma olasılığı %1’in altında. Çünkü yumurtalar zamanla hem sayıca azalırken, hem de yaşlanıyor. Bu konuda çalışmalar meydana gelmekle beraber yumurtaların gençleştirilmesinin henüz mümkün olmadığı iletiliyor.

3-4 sene içerisinde bitecek bazı araştırmaların çok daha yüz güldürücü sonuçlara çıkacak olduğu noktasına vurgu yapan uzmanlar, şuan da ileri yaşta çocuk sahibi olmak için önerilecek en önemli şeyin yumurta dondurulması olarak ön plana çıktığına, bunun hem kariyer yapmak hem de anne olma şansını elinden kaçırmak istemeyen kişiler için çok büyük öneminin olduğunu iletiyorlar.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir