Kayseri Haber / Kayseri / BBP Genel Başkanı Destici: OHAL, Nisan başında kalksın

BBP Genel Başkanı Destici: OHAL, Nisan başında kalksın

BBP Genel Başkanı Destici, Sivas’ta olan programının sonrasında Kayseri’ye ziyarete gelerek, Alperen Ocakları Kayseri Şubesi kapsamında basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Destici, 16 Nisan tarihinde anayasa değişikliği referandumu kapsamında evet veya hayır oyu kullanacak olan herkesin kararına saygı duyulması gerektiğini aktardı.

Destici, Ülke üzerinde yalnızca bu referandumun yapılmayacağını, bundan önce de birkaç kere referandum yapıldığını ve bundan sonrada yapılacağını belirtti. Bu kapsamda aslı önemli olanın, çıkacak karara herkesin saygı duyması gerektiği olduğunu belirtti.

Referandumun, yapılıp biteceğini belirten Destici, Parti olarak anayasa değişikliği teklifini, partililer ile en ince detayına kadar masaya yatırıp istişare yaptıklarına değinen Destici, şuanlık kararlarını vermediklerini ve çalışmalar sonrasında kararlarını kısa süre içerisinde kamuoyuna duyuracak olduklarını belirtti

Destici, Başbakan Binali Yıldırım’ın OHAL’e yönelik yaptığı açıklamaları yakın bir şekilde takip ettiğinin altını çizerek, OHAL ile ilgili düşüncelerini açıkladığını, Türkiye’nin hiçbir şekilde OHAL’e ihtiyacının olmadığını söylemiş olduğunu aktardı. OHAL’in kaldırıması gerektiğini bir kez daha belirten Destici, Özellikle referandum süreci OHAL ile geçerse, olası bir evetin yüksek çıktığı bir sonuçta çok büyük tartışmaların olacağını kaydetti.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir