Kayseri Haber / Gündem / Başkan Palancıoğlu, Kapadokya’da İncelemeler Yaptı!

Başkan Palancıoğlu, Kapadokya’da İncelemeler Yaptı!

Kapadokya’da olan tecrübeleri Talas’a aktarma arzusunda olduklarını aktaran Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, tarihi Talas’a hareket kazandıracak ve müthiş bir şekilde kalkındıracaklarını belirtti.

Yaptığı incelemeler kapsamında konuşma yapan Palancıoğlu,Ürgüp Belediyesi2nin Kayakapı isimli projesi üzerinde bulunduklarını ve Talas’ın tarihi geçmişinin de çok önemli olduğunu belirtti. Talas’ın, Ermeni ve Rumların gelip geçmiş olduğu bir ilçe olduğu üzerinde duran Palancıoğlu, kendilerinin de Talas Belediyesi olarak Talas üzerinde olan ve gerçekleşen tarihi geçmişe tüm benlikleriyle sahip çıkacaklarını ve bu kapsamda proje başlatmış olduklarını belirtti.

Özellikle son 2 sene içerisinde Tablakaya Mahallesi’ne müthiş bir hareket ve kalkınma yaşattıklarını aktaran Palancıoğlu, bundan sonra da Talas’ı Büyükşehir Belediyesi ve Valilik desteğiyle çok daha kaliteli bir yere getireceklerini ve çok büyük hareket kazandıracaklarını açıkladı.

Bölge üzerinde nitelikli eserlerin ortaya çıkartılmakta olduğunu aktaran Palancıoğlu, söz konusu alanlarında tüm vatandaşların görmek istediği bir  yer olduğunu belirtti ve Muazzam bir eser halini almış dedi. Emeği geçen herkese teşekkür eden Palancıoğlu, kendilerinin de Talas’ın tarihi mahallelerini ve tarihi kültürünü ayağa kaldırmak için uğraştıklarını, Teknik incelemeler de bulunmak üzere Kapadokya’da olduklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir