Kayseri Haber / Ekonomi / Başkan Hiçyılmaz’dan Vergi Haftası Mesajı!

Başkan Hiçyılmaz’dan Vergi Haftası Mesajı!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Vergi Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Hiçyılmaz, kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin öneminin toplumun bütün kesimlerine öğretilmesi ve bu konuda bilinçlendirilmesi, aynı zamanda da vergiyi gönüllü bir şekilde ödeme alışkanlığının kazandırılması ve artırılması amacı güdülerek her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlandığını aktardı.

Hiçyılmaz, Türkiye’nin ekonomik anlamda daha çok kalkınması ve bu kapsamda kamu hizmetlerinin vatandaşa daha büyük ölçüde ve daha kapsamlı ulaşabilmesi için vergi gelirlerinin zamanında toplanması gerekmektedir. Aynı zamanda bu gelirlerin sağlıklı bir şekilde toplanması da bu hizmetlerin akibetinde önemli rol oynamaktadır. dedi.

Son zamanlarda uluslararası alanda daha çok söz sahibi olmaya başlayan ve birçok ülkeyle ilişkilerini üst düzeye çıkarmış olan Türkiye’nin söz sahibi olmasında, şuan ki yer aldığı konuma gelmesinde ekonomik alanda yakalanan başarının çok büyük rol oynamış olduğunu aktaran Hiçyılmaz, yakalanmış olan bu başarının temelinde yatmakta olan en önemli unsurun vergi olduğunu aktardı. Ödenmiş olan vergiler, zamanında ve sağlıklı bir şekilde ödendiğinden dolayı, ihtiyaç duyulmakta olan yatırımlara kaynak sağlanırken eş zamanlı olarak vatandaşlara bunun hizmet olarak geri döndüğünü defalarca kez belirtti.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir