Kayseri Haber / Gündem / Başkan Çolakbayrakdar, Daha Yeşil Bir Kocasinan İçin Ağaç Dikti!

Başkan Çolakbayrakdar, Daha Yeşil Bir Kocasinan İçin Ağaç Dikti!

Program kapsamında öğrencilerin sevgi ve saygı seliyle karşı karşıya kalan başkan Ahmet Çolakbayrakdar, öğrencilerle yakından ilgilendi ve birebir sohbet içerisine girdi. Başkan Çolakbayrakdar’ın öğrencilerle birlikte fidan dikmesi, kameralara renkli görüntüler vermesine sebep oldu.

Kocasinan Belediyesi aracılığıyla düzenlenen etkinlik kapsamında, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanında aynı zamanda Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk,  Otizm öğrencileri, Şehit İstihkam Er Suat Özgan Ortaokulu, Mustafa Kemal Atatürk Meslek ve Ticaret Anadolu Lisesi, Osman Zeki Yücesan İlkokulu, Salih Avgın Paşa Ortaokulu’nun öğrencileri ve öğretmenleri ile davetliler katılımlarını gerçekleştirdi.

Etkinlik kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Ahmet Çolakbayrakdar, daha yeşik bir kocasinan adına her hafta çarşamba günü düzenli bir şekilde ağaç dikme etkinliği yaptıklarını ve bunu rutin bir hale getirdiklerinin altını çizdi. Hedeflerinin, Kocasinan ve Kayseri üzerinde dünya standartları çerçevesinde yeşil alan metrekaresi yapmak olduğunu aktaran Çolakbayrakdar, belediye olarak 2016 yılında toprakla buluşan ağaç sayısının 70.000 olduğunu belirtirken, 2017 yılı içerisinde hedeflerinin 100.000 olduğunu aktardı.

Bu ağaçları dikerken, her hafta düzenli olarak 7 yaşından 70 yaşına kadar herkesi aynı çatı altında topladıklarının altını çizdi. Bu işi yaparken gençlerin ve çocukların olmazsa olmaz grubunda yer aldığının altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir