Kayseri Haber / Gündem / Başkan Çolakbayrakdar, Boztepe Mahallesi’nde Esnaf ve Öğrencilerle Fidan Dikti!

Başkan Çolakbayrakdar, Boztepe Mahallesi’nde Esnaf ve Öğrencilerle Fidan Dikti!

Etkinlik kapsamında konuşma gerçekleştiren Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın yeşil dokusunun her geçen gün yeşillendirildiği ve güçlendirildiğini aktardı. Yaptıkları ve yapacakları hizmetlerle birlikte Boztepe’nin kaderinin değişecek olduğunu belirten Çolakbayrakdar, isminin ise Yeşiltepe olacağını vurguladı.

Kocasinan Belediyesi aracılığıyla düzenlenen etkinliğe, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra aynı zamanda, AKP Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş,Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Kayseri Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, il ve ilçe müdürleri, STK temsilcileri, ilçede öğrenim gören öğrenciler ve esnaflarla birlikte çok sayıda vatandaş katılımlarını gerçekleştirdi.

Program kapsamında bir konuşma gerçekleştiren AKP Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kocasinan’ın yeşil alanının dünya standartlarının çok çok üzerinde olduğunun altını çizerek, Yeşil Kayseri yapma isteği ve arzusu çerçevesinde çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini, 1994 – 2000 yılları arasında Kayseri’de kişi başına düşen ağaç sayısının 2 metrekare olduğunu, şuanda bu sayının Kocasinan’da 8 metrekare olduğunu ve bununla birlikte dünya normunun ise 7 metrekare olarak ön plana çıktığını belirtip, Kocasinan’ın dünya standartlarının üzerinde olduğunu vurguladı.

İlginizi Çekebilir

3 Kuşak Fenerbahçeli Aile, O Fotoğrafın Hikayesini Anlattı!

Fenerbahçe basketbol takımının Final Four'daki şampiyonluğundan birkaç gün sonra Kars Kocaköy'de ikamet eden 3 kardeşin, küçülmüş sarı - lacivert kazaklarıyla çekilen fotoğrafı Twitter'de gündemden düşmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir