Kayseri Haber / Kayseri / Başkan Çelik, Gücümüzün Farkına Varılmasının Gerekliliğini Anlattı!

Başkan Çelik, Gücümüzün Farkına Varılmasının Gerekliliğini Anlattı!

TV Kayseri tarafından “Gençler Soruyor Referandum Özel” adlı programına Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile beraber katılım gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye’nin ne denli güçlü bir ülke olduğunu, 15 Temmuz tarihinde bu gücün meydana çıktığını ve gücün farkına varılması gerektiğini vurguladı.

Ardından ise 15 Temmuz tarihinde olayın daha küçüğü Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinden birinin başına gelmiş olsaydı, o devletin tamamen gidecek olduğunun altını çizen Çelik, Allah’a dimdik ayakta olan ülkemiz için şükürlerini iletti. Ardından ise bunun sebebinin güçlü iktidar, istikrar tarafından gelen büyüme, savunma sanayinden yol sanayine kadar her şeyini kendi başına üretmekte olan bir Türkiye’nin olmasının olduğunu aktardı. Avrupa’nın ise Türkiye’nin gücünü Türkiye’den iyi bildiğini belirtti.

Kayseri Milletvekili ve eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da, dünya üzerinde yer alan 26 büyük ekonomi ülkesinden 17.sıraya yükseliş sağladılarını belirterek, bu noktaya hızlı bir şekilde tırmanmamızın, dünya ülkeleri arasında dikkat çektiğini belirtti ve ardından ise bu sıranın yetmediğini, Ekonomide ilk 10 ülke arasında olmanın gerekli olduğunun altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir