Kayseri Haber / Eğitim / Başkan Çelik, 500 Anaokulunda Toplam 18.000 Öğrenciye Kitap Hediye Edeceklerini Bildirdi!

Başkan Çelik, 500 Anaokulunda Toplam 18.000 Öğrenciye Kitap Hediye Edeceklerini Bildirdi!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından anaokullarında dağıtılmak üzere toplam olarak basılan kitap sayısı 18.000 olarak açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, boyama kitaplarının dağıtım işlerine ise Melikgazi Anaokulu birlikteliğinde başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melikgazi Anaokulu’nda küçük çocuklar tarafından çiçeklerle ve çok büyük sevgiyle karşılandı. Kitapların dağıtılması için düzenlenen dağıtım töreninde Çelik, çocukların arasında yerini aldı.

Törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Çelik’in  ne talep edilirse edilsin, ret etmediğini ve kendilerini hiçbir zaman kırmadığını vurguladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen büyük destekle birlikte 18.000 adet anaokulu düzeyinde eğitim gören öğrenciye boyama kitabı dağıttıklarını ileten Elmalı, bu şekilde bir katkıda bulunduğundan dolayı Çelik’e şükranlarını iletti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’de Kayseri’nin çok eşsiz değerleri barındıran bir şehir olduğunun altını çizdi. Sahip olunan güzelliklerin kıymetinin bilinmesi gerekliliğini aktaran Çelik, Geçmişten gelen miras olan bu güzellikleri çok daha iyi şekilde bırakmak gerektiğini ve bunun için çalışıp, çaba gösterdiklerini belirtti. Aynı zamanda bir yandan da güzelliklerin sayısını artırmak için gayret içerisinde olduklarını ileten Çelik, Kayseri’deki yeşil alanları artıracak olan yeni projelerinin varlığından bahsetti. Anlık olarak Kayseri’de ki yeşil alan miktarının dünya normlarının üzerinde olduğunu ileten Çelik, buna rağmen yine, yeni ve güzel yeşil alanlar oluşturmaya söz verdiğini belirtti.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir