Kayseri Haber / Kayseri / Başkan Büyükkılıç’tan modern şehircilik çalışması

Başkan Büyükkılıç’tan modern şehircilik çalışması

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç modern şehircilik anlayışını bir kez daha gösterdi.

Melikgazi Belediyesi olarak çevre ve görsel kirliliği önlemek amacı ile çalışmalar yaptıklarını ve gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde modern bir şehircilik çalışması sergilediklerini söyleyen Dr. Memduh Büyükkılıç, binaların cephelerinde bir kargaşalık, bir karışıklık ve adeta görsel bir kirlilik gözlemlediğini, bu durumun şehri adeta yorgun, ilgisiz ve iç karartıcı gösterdiğini belirtti.

Binalarda yapılan dış cephe yenileme çalışması ile Kayseri’ye yeni bir imaj kazandırıldığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Şehrimizin görünümünde görsel kirliliği önlemek, modern ve sağlıklı şehirleşmenin ilk adımı olan sağlıklı mekânlar oluşturmak için belediye olarak gerekli imar ile yapısal mimari önlemleri alıyoruz. Gecekondu önleme bölgesi ile Küçükali Mahallesi arasında gerçekleştirilen bina cephelerini yenileme çalışması büyük beğeni topladı. Hisarcık ve Kıranardı meydanlarında benzer bir çalışma yaptık. Seyitgazi, Hunat ve Camikebir semtlerinde 2015-2016 yıllarında yaptık. Şimdi dördüncü etap çalışmamız ile Gecekondu önleme Bölgesinde Danışmentgazi, Selçuklu ve Osmanlı Mahallelerinde toplam 250 binada dış cephe yenileme çalışması yapılacaktır. Bunun için gerekli çalışmalar başlatılmış ve ihale edilmiştir. Şehirde yer alan binaların görünümü önemlidir. Dışarıdan gelenler için binaların dış görünümü önemlidir. Bakımlı, boyalı ve düzenli bir dış cephe, o şehir hakkında güzel izlenimler bırakır.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir