Kayseri Haber / Gündem / Başkan Akay Çiftçilere Hayali Kota Dağıtıcılarına Karşı Dikkatli Olmasını İletti!

Başkan Akay Çiftçilere Hayali Kota Dağıtıcılarına Karşı Dikkatli Olmasını İletti!

Akay, Kotasız üretimden bu uygulamanın amacının söylenmesiyle bahsedildiğini, bunların tamamen insanı yanıltma ve dolandırma amaçlı söylenen ifadeler olduğunu ve Türkiye’de pancar üretiminin ancak kanun çevresinde olacağını, Kanunlara da herkesin uymak zorunda olması gibi bir durumun varlığına değindi.

Başkan Akay, Yeşilhisar ve Yahyalı bölgesi, Sarıoğlan Bölge muhtarları ve çiftçilerine, Sulama Birliğine, Sivil Toplum Örgütü Başkanlarına verdikleri desteklerden ve bu destekler sonucu alana kadar geldiklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Misafirleri ağırlamanın kendileri için büüyk bir onur ve şeref olduğuna değinen Akay, Bu güne kadar gayret ve çabaların çiftçinin işini en iyi şekilde yapmak olduğunun altını çizdi.

Bilindiği üzere pancar ekilemez halde olan fabrikalar bugün pancarın çok büyük revaçta olduğu fabrikalar halini almış durumda. Borçlar içerisinde bulunan bir fabrika bugün çok refah bir fabrika halini aldı. Bunun en büyük nimetini ise çiftçiler görmektedir. Çiftçilerin pancar ekmek ve bu pancarı verimli bir şekilde yetiştirmek için birbirleriyle bir yarış içerisinde olduğuna dikkat çeken Akay, Kotasız üretimden bahsedenler, tamamen dolandırma ve yanıltma amacıyla söylediğine vurgu yaptı.

Türkiye’de pancar ekiminin sadece kanunla çerçevesinde olabileceğini, kanunlara ise Türkiye’de bulunan herkesin uyma zorunluluğun olduğundan dolayı böyle bir şeyin mümkün olmadığını, çiftçilerin bu ve bunun gibi şahıs veya şahıslara dikkat etmesi gerektiğini ifade etti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir