Kayseri Haber / Kayseri / Baş Dönmesi ve Denge Kaybı Farklı Hastalıklarla Karşılaştırılabiliyor!

Baş Dönmesi ve Denge Kaybı Farklı Hastalıklarla Karşılaştırılabiliyor!

Baş dönmesinin çok sık yaşanan ve hemen hemen herkeste görülebilen bir olay olduğunu ileten Karagöz, Farklı hastalıklardan dolayı ortaya çıkan bu baş dönmesinin en önemli sebepleri arasında yer alan hastalığın kulağa bağlı hastalıklar olduğunu iletti.

Beyin; gözler, kaslar ve eklemler iç kulaktan almış olduğu bilgilerle bir denge sistemi oluşturmaktadır. Kulakta ortaya bir sıkıntı geldiğinde ise direkt olarak beyne yanlış bilgi gittiğini ve bu yanlış bilgi sonucunda baş dönmelerinin ve dengesizliğin ortaya çıktığını ileten Karagöz, Hastanın yaşam kalitesini düşürmekte olan bu problemin kişiyi doktora başvurmak zorunda bırakan en önemli nedenlerden biri olduğunu aktardı.

Acıbadem Kayseri Hastanesi KBB Uzmanı Karagöz, her baş dönmesinin bir hastalık olabileceği gibi olmayacağınını da belirtti. Aynı zamanda altta gizlediği hastalığı bularak soruna ilişkin tedavi yapılmasının da en gerekli işlemlerin başında geldiğinin altını çizdi.

Şiddetli baş dönmelerinin kaynağının da genel olarak iç kulak hastalıkları olduğunu ve baş dönmesine ek olarak işitme kaybı, çınlama ve kulakta dolgunluk hissiyatının meydana gelebileceğini iletiyor. Karagöz, iç kulak ve yakın çevresinde meydana gelen hastalıklara bağlı olarak meydana gelen baş dönmelerinin çok şiddetli, bayıltacak ölçüde seyredebilmesine karşın hastada çoğu zaman bilinç kaybının meydana gelmediğinin altını çizdi.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir