Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Arazisi Üzerine Güncel Plan!

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Arazisi Üzerine Güncel Plan!

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinin güncel olarak bulunduğu alana hastanenin tam 10 katı büyüklüğü ve genişliğinde bir inşaat söz konusu olabilir. Proje 1.500.000 metrekare alan içerisinde hayata geçirilmekte.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin de bulunduğu yaklaşık olarak 1.000.000 metrekarelik alana ilişkin yapmış olduğu imar planı değişikliğinin ardından meslek odaları bu söz konusu sürece yönelik bilgi aktarımında bulunmak amacıyla toplantı yaptı. Düzenlenen toplantıya Mimarlar Odası Trakya Bölge Temsilciliği Başkanı Mustafa Fazlıoğlu, İstanbul Tabip Odası adına Dr. Vahap Karabulut, Arkeologlar Derneği İstanbul Şube Sekreteri İlknur Türkoğlu, Şehir Plancıları Odası  İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Kargül katılımlarını gerçekleştirdi.

Arazinin şehrin en değerli bölgeleri arasında yer aldığını ileten Mimarlar Odası Trakya Bölge Temsilciliği Başkanı Mustafa Fazlıoğlu, Ulaşım güzergahlarının tam ortasında, her yere yakın bir alan olarak ön plana çıktığını, şehrin merkezlerinde ormanlarıyla şehrin çok rahat bir şekilde nefes alabileceği bir alan olduğunu belirtirken, bu anlamda önem seviyesinin tartışılamayacak derecede yüksek olduğunu dile getirdi.

5.000 yatak kapasiteli şehir hastanesi planlarından da bahseden Fazlıoğlu, bu şekilde bir tesisin konaklama tesislerine, restoranlara, kafelere ihtiyacının olacağını iletti. Tüm bunların özel ortak aracılığıyla işletilecek olduğuna değinen Fazlıoğlu, Aynen köprülerde olduğu gibi bakanlığın %70 oranında doluluk garantisi vereceğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

ERK GYO 38.Cadde Projesinde Ön Talep Toplamaya Başladı İşte Örnek Daire ve Planlar

Gelişen teknolojinin ve buna bağlı olarak insanların alışkanlıklarının tamamen baştan aşağı her gün yenilenmesinin sonucunda farklı bir şeyler ortaya çıkarmak amacıyla Kayseri / Talas'ta konumlandırılan 38. Cadde adı verilen proje, modern, elit ve lüks yaşamın kapılarını yatırımcılarına açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir