Kayseri Haber / Gündem / Bakan Soylu Açlık Grevine Yönelik Açıklama Yaptı!

Bakan Soylu Açlık Grevine Yönelik Açıklama Yaptı!

Siyasetin terör örgütlerinin kuklası haline gelmemesi gerektiğine değinen Soylu, ilk cümlelerine böyle başladı. Bir babanın evladını DKHP-C illetinden korumak için nasıl çaba ve gayret harcadığını, DHKP-C mensupları tarafından nasıl tehdit altına alındığına hep birlikte tanıklık ettiklerine değinen Soylu, Bu kişilerin devlet tarafından maaş alan kişiler olduğunu, birinin öğretmen birinin ise akademisyen olarak ön plana çıktığını, kimsenin çocuklarını terörist eğitsin diye okula göndermediğinin altını çizen Soylu, kimse bu konuda kusura bakmasın dedi.

Bu kişilerin DHKP-C ile direkt olarak organik şekilde bağının söz konusu olduğuna değinen Soylu, çok sayıda eylem yaptıkları noktasında durdu.

Garip olan şeyin ise, bir kere doktora gittiklerinde rapor alamadıklarını ve bundan dolayı DKHP-C gazetelerinde doktora linç girişimi yaptıklarını ileten Soylu, bu söz konusu eylemin 2 siyasi parti tarafından masum bir şekilde gerçekleştirdiğine dair anlayış koyma çabasının varlığından bahsetti.

Çocukların eğitiminin bu ve bunun gibi kişilere neden teslim edildiğini sorgulamanın gerekli olduğunu da sözlerini ekledi.

Semih Özakça’nın, silahlı terör örgütüne üyeliği bulunma, kemiklerin kırılmasına sebep olacak şekilde kasten yaralama suçlarından yürüyen ceza davaları olduğunun hiçbir basın yayın organının yazmadığını ve masum gösterilmeye çalıştıklarını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir