Kayseri Haber / Kayseri / Bakan Özhaseki, Sarız ve Pınarbaşı İlçelerine Ziyaret Düzenledi!

Bakan Özhaseki, Sarız ve Pınarbaşı İlçelerine Ziyaret Düzenledi!

İlk olarak Sarız ilçesine bir ziyaret gerçekleştiren Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafınca inşa edilmiş olan Sarız Kadın ve Gençlik Merkezi sınırları içerisinde bölge halkıyla bir araya geldi.

Bu alanda bir konuşma gerçekleştiren Mehmet Özhaseki, 16 Nisan tarihinde gerçekleşecek olan referandum da neden “Evet” oyu verilmesinin gerekli olduğunu aktardı. Özhaseki, 15 Temmuz tarihinde masum halka, sivil halka, kurşun sıkılacak kadar adileşilmiş olduğunu, şerefsizleşilmiş olduğunu belirtti. Şuanda yurt dışında Türkiye’nin kötülüğüne çalışmakta olan bir lobi halinde bu söz konusu örgütlerin faaliyet gösterdiklerini kaydetti.

Bir taraftan da DEAŞ adı verilen bir örgütün meydana çıktığını, Bu örgütün de İslami akın adı altında hareket ettiğini belirtti ve hiçbir şekilde islama mensup olmadıklarının altını çizdi. Bunların bir proje örgütü olduğunu aktaran Özhaseki, Bunların olması dolayısıyla bir belanın geldiğini kaydetti.

Art arda sıkıntıları aynı yıl içerisinde yaşayıp, tüm sıkıntıları göğüs gerdiklerini aktaran Özhaseki, PKK’nın hakkından geldiklerine değindi. Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir zaman gerçekleştirilmeyen en büyük mücadeleyi verdiklerini belirten Özhaseki, Bu namussuzları o kazdıkları hendeklere gömmüş olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

Kendilerinin Güneydoğu ve Doğu üzerinde ellerinden gelen tüm hizmetleri vermekte olduğunu belirtti ve orada yaşayan halkın bunca hizmet karşılığında hainlik etmeye hakkının olmadığının altını çizdi. Dışarıdan destekli bir vaziyet ve durumda milleti bölmeye asla haklarının olmadığını kaydetti. 40 yıldır Türkiye kaynaklarını sömürmüş olduklarını ileten Özhaseki, Oralara çok büyük para aktarımının gerçekleştirilmiş olduğunu, yalnızca askeri mücadele konusunda milyarlarca dolar harcandığını belirtti. Bu söz konusu kaynakları heder etmeye kimsenin hakkının olmadığını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir