Kayseri Haber / Gündem / Bakan Bozdağ İncelemedikleri Hakim ve Savcı Kalmadığının Altını Çizdi!

Bakan Bozdağ İncelemedikleri Hakim ve Savcı Kalmadığının Altını Çizdi!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkez’inde hakim ve savcı adaylarının kura çekim törenine katılım gösterdi. Burada bir konuşma gerçekleştiren Bozdağ, hakim ve savcıların sosyal medya kullanımlarının altını çizerek, Sosyal medyada bulunan tüm konularda yazı yazmak, siyasal tartışmalarda taraf katmanın hiçbir savcının veya hakimin gücüne güç katmayacağını dile getirdi. Hakim ve savcılara bu konuda uyarı yaptığını ileten Bozdağ, sosyal medya denilen canavarı kullanmayın diye sözlerine ekledi.

Hakimlerin ve savcıların belirli konulardaki kanaatleri öğrenildikten sonra davaların, gelmesinden endişe edileceğini dile getiren Bozdağ, Onun için sosyal medyada kesinlikle siyasi tartışmalarda taraf tutulmaması gerektiğini, bunun güç katmayacağını, zayıflatacağını iletti.

Kendisinin, 7 gün 24 saat boyunca kendisine söven birine dosyasının gitmesini istemeyeceğini ileten Bozdağ, Sosyal medya denilen yolu ve yöntemi dikkatle kullanmak gerektiğinin çok önemli olduğunu, siyasal şeylerin içerisinde sosyal medyada yer almamanın da yargının tarafsızlığı konusunda ön plana çıktığını kaydetti.

Darbeciler tarafından yayınlanan belgeler üzerine darbeye karşı hukuk yoluyla en büyük darbe vurulduğunun altını çizen Bozdağ, FETÖ ile mücadeleye ilk başlanılan yerin bağımsız ve tarafsız Türk yargısı olarak ön plana çıktığını iletti ve aynı zamanda Türk yargısı içerisinde 4.000’i geçkin FETÖ ile irtibatı sebebiyle meslekten alınan hakim ve savcının bulunduğunu, incelemedikleri hakim ve savcının kalmadığını aktardı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir