Kayseri Haber / Gündem / Bağımlılıkla Mücadele Adına Danışma Merkezleri Kurulacak!

Bağımlılıkla Mücadele Adına Danışma Merkezleri Kurulacak!

Kayseri Valiliğince hazırlanan ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı aracılığıyla desteklenmekte olan projeyle Şehirde toplam olarak 11 adet Bağımlılık Danışma Merkezi kurulacak. Vali Süleyman Kamçı, Bağımlılık Danışma Merkezleri Projesini gerçekleştirerek madde bağımlısı gençlere ve bu gençlerin ailelerine destek olmayı amaçladıklarını ve bunu ilke edindiklerini aktardı.

Valilik Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü aracılığıyla, bağımlı gençler ve söz konusu gençlerin ailelerine yardımcı olma amacı güderek söz konusu Danışma Merkezlerinin projesi hazırlanmış durumda.

Proje kapsamında toplam olarak 13 kamu kurum ve kuruluşunun destekleri bulunuyor. ORAN’ın maddi destek sağlamış olduğu projenin tanıtılması adına valilikte toplantı düzenlendi. Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, tanıtım kapsamında yapmış olduğu konuşmada, gençlerin kötü alışkanlıklardan arındırılması ve çocukların da bu alışkanlıklardan uzak tutulması adına elden ne geliyorsa yapılacağını tüm güvenirliğiyle belirtti. Bu kapsamda elden gelen her şeyin yapılmasının ne denli önemli olduğunu vurguladı.

Anne ve babasıyla birlikte sağlıklı bağ kurabilen, yeterli sevgi ve ilgiyi bünyesinde toplamış bir ailede büyümekte olan çocuğun, arkadaş çevresi de kötü olmayan gençlerin bu tür maddelere ihtiyacının olmadığını belirtti. Madde bağımlılığı olan insanların genel olarak ailevi problemleri olduğunu belirten Kamçı, aile de sıkıntı yoksa elbet ki arkadaş çevresi sıkıntılıdır dedi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir