Kayseri Haber / Gündem / Bağevinde “Himmet Toplantısı” Gerçekleştiren 12 Kişi Yakalandı!

Bağevinde “Himmet Toplantısı” Gerçekleştiren 12 Kişi Yakalandı!

Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, FETÖ/PDY örgütünün Kayseri üzerinde olan teşkilat oluşturması ve yapılandırmasında görev almakta olan bazı şahıs ve şahısların, 15 Temmuz’un ardından şehrin kenar mahallelerinde yer almakta olan bağevlerinde gizli bir şekilde toplanarak sohbet ve himmet toplantıları yapmakta olduklarını belirledi.

Söz konusu kişilerin ise özellikle cezaevinde yatmakta olan örgüt mensuplarının ailelerine maddi destekte bulunma amacı güderek yardımlar toplandığı ileri sürüldü. Polis tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, örgütün oturma düzenleyen toplantı imamları oldukları iddia edilmekte olan Hanifi Yılmaz ve Muaz Biçer ile birlikte esnaflık yapmakta olan Mehmet Aydemir, Altan Aydemir, Hacı Ai Demirci yer alırken aynı zamanda Mahmut Alaca ve kardeşi Mustafa Alaca yine aynı şekilde aile içerisinden olan Selçuk Alaca, Fuat Güzey, İbrahim Şencanlar, İhsan Yorulmazla birlikte bir de Ali Kara toplantı halinde bağ evinde otururken, polisin yaptığı baskınla birlikte yakalandılar ve göz altına alındılar. Polis şubesinde işlemleri tamamlanan söz konusu şahıslar, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık muayenesinin ardından adliyeye sevk edildi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir