Kayseri Haber / Asayiş / Babalarını El Ele Yolcu Ettiler!

Babalarını El Ele Yolcu Ettiler!

Şırnak’ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi’nde yer alan 48. Hudut Tugay Komutanlığı’ndan dün akşam saatlerinde askeri birlikleri denetlemek amacıyla kalkış yapan helikopter düştü, içerisinde bulunan 13 rütbeli asker şehitlik mertebesine ulaşmıştı.

Düşen helikopterde yer alan Kayserili Piyade Kıdemli Başçavuş Mehmet Erdoğan’ın defin cansız bedeni Şırnak’ta yapılan törenle birlikte memleketi Kayseri’ye nakledildi. İkindi namazını müteakip Kalemkırdı Cami’nde şehit Mehmet Erdoğan için bir cenaze töreni yapıldı.

Şehit Erdoğan’ın cansız bedeni cenaze namazı için camiye getirildi. Cansız bedeni gelir gelmez yakınları tabuta sarılarak feryat figan ağladılar. İl Müftüsü Şahin Güven tarafından kıldırılan namazın sonrasında şehidin cansız bedeni top aracıyla defnedilecek olduğu Kartal Şehitli’ğine götürüldü. Şehit Erdoğan, burada okunan dualar arasında gözyaşlarıyla birlikte toprağa defnedildi. Şehidin babası Şahin Erdoğan ise ayakta durmakta zorlanırken, şehidin evlatları anneleriyle beraber el ele tutarak birbirlerine güç verdiler.

Düzenlenen törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, Belediye Başkanları, Kayseri milletvekilleri, kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, askeri erkan, emniyet görevlileri, Babası Şahin Erdoğan, eşi Rüya Erdoğan, çocukları Burak ve Emre Erdoğan, yakınları ve çok sayıda vatandaş katılım gerçekleştirdi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir