Kayseri Haber / Eğitim / Aydınlı Öğretmen Astronot Eğitimi Alacak!

Aydınlı Öğretmen Astronot Eğitimi Alacak!

Dünya genelinde yaklaşık olarak 4.000 kişiye yakın başvuru alan eğitim dahilinde 21 – 27 Haziran 2017 tarihleri içerisinde 5 gün boyunca uzay ve astronomi eğitimi görecek.

Aydınlı fizik öğretmeni Erhan AKAR, dünyada ortalama olarak 4.000 kişinin başvuruda bulunduğu NASA’da, 50 kişiye verilecek olan astronot eğitiminde Türkiye’den katılmaya hak kazanan iki eğitimciden biri oldu.

Efeler Emel- Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi’nde fizik öğretmenliği yapan Erhan Akar, ABD Uzay ve Roket Üssünde Fen Bilimleri – Teknoloji – Mühendislik- Matematik Eğicileri (STEM) için düzenlenecek olan Uzay Akademisi (HESA  2017) programına Türkiye’den İzmirli Fen Bilgisi öğretmeni Emre Uygur ile birlikte katılım gerçekleştirecek.

Akar ve Uygur dünyada ortalama 4.000 başvurunun ve sadece 50 kişinin eğitim alacağı HESA 2017’de 21 Haziran – 27 Haziran 2017 tarihleri arasında 5 günlük eğitim sürecine tabi tutulacak.

Uzay Akademisi 2017 programına Türkiye’den katılmaya hak kazanan iki eğitimci arasında yer alan Akar, Aydın Milli Eğitim Müdürlüğünde, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Güder ve STEM Koordinatörü Murat Yusufoğlu ile beraber düzenlediği basın toplantısıyla programa yönelik bilgi aktarımında bulundu.

STEM Koordinatörü Murat Yusufoğlu, teknoloji ve bilimde çok hızlı bir ilerlemenin varlığından bahsederek, amaçlarının öğrencilerin günümüzde dünyada artık teknoloji, bilişim, mühendislik yeteneklerini aşılamak. Dünyada çok ciddi ilerlemeye değinen Yusufoğlu, öğrencilerin bu çerçevede yapabileceği birçok aşamanın olduğunu ve STEM’in öğrencilere kazandırdığı birçok yeteneğin varlığını vurguladı.

 

İlginizi Çekebilir

Rektöre Batmaz soruşturması

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammet Güven ve yardımcısı Murat Doğan hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Dosyada, Güven'in FETÖ'nün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın ağabeyi Şakir Batmaz sayesinde rektörlüğe seçildiği bilgisi yer aldı. Seçim süreciyle ilgili tanık ifadeleri de dosyaya girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir