Kayseri Haber / Medya / Aşkın Nur Yengi Ağızları Açık Bıraktı!

Aşkın Nur Yengi Ağızları Açık Bıraktı!

Aşkın Nur Yengi, hafta sonu bir düğün davetinde sahne aldı. Organizasyonda iddialı bir elbiseyle birlikte sahne alan ünlü sanatçının bu seçimi ise sosyal medyayı çalkaladı. Yengi ise elbisesiyle ilgili “transparan” yorumları karşısında, Kendisinin o kadar transparan bir kostüm giymeyeceğini, içerisinde astarın bulunduğunu belirtirken, insanların problem yaratma derdinde olduğunu ileterek, öyle elbiseyi kim giyer çıkışında bulundu.

Aşkın Nur Yengi Kimdir?

Aşkın Nur Yengi, 3 Temmuz 1970 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açtı. İlköğrenimini Erenköy İlköğretim Okulu’nda tamamlamasının ardından ortaokul öğrenimine Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda Çello öğrencisi olarak devam etti. 11 yılık öğrenim sürecinin ardından ise mezun oldu.

Akın Nur Yengi, ortaöğrenimine devam ettiği esnada, 1981 yılında Onno Tunç orkestrasında Sezen Aksu’nun vokalisti olarak çalışmalarına başladı. Aşkın Nur Yengi bu şekilde müzik hayatına çok usta bir ismin yanında sağlam bir şekilde girmiş oldu.

1990 yılında yayınladığı “Sevgiliye” adlı albümüyle büyük beğeni kazanan Yengi, 2.000.000’a yakın satış yaptı. Tüm şarkılar ise birer birer hit oldu. 1992 yılında Hesap Ver, 1993 yılında Sıramı Bekliyorum, 1994 yılında Karaçiçeğim, 1997 yılı içerisinde Haberci, 1999 yılında Aşk Kazası, 2000 yılında Peşindeyim, 2002 yılında Aşkın Nur Yengi, 2004 yılı içerisinde Yasemin Yağmurları, 2007 yılı içerisinde Aşk’ın Şarkıları ve son olarak 2010 yılında Gözümün Bebeği ismindeki albümleriyle birlikte hayranlarının karşısına çıkarak, 20 yılda 11 albüm altına imza attı. Yengi, Malta ve İngiltere’de ise albümünde bulunan şarkılar için klip çekimleri yaptı.

 

İlginizi Çekebilir

Saba Tümer Şok Geçirdi!

Ünlü sunucu Saba Tümer'in eski eniştesi Hasan Yamaç, İzmir Çeşme'de silahla kendi kafasına ateş etti ve intihar girişiminde bulundu. Hasan Yamaç, hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Şuanda hayati riski devam ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir