Kayseri Haber / Gündem / Askerlik Düşecek mi? 2017 Yılında Askerlik 9 Aya İnecek mi?

Askerlik Düşecek mi? 2017 Yılında Askerlik 9 Aya İnecek mi?

Tüm asker ve askere gidecek olan asker adaylarını ilgisi dahiline alan bir konu olan Askerlik Düşecek mi? 2017 Yılında Askerlik 9 Aya İnecek mi? çoğu kişinin dikkatini çekiyor. 15 aylık süreden 12 aya indirilen askerlik süresinin ardından şuanda da askerlik süresinin 9 aya inip inmeyeceği merak konusu olarak ön plana çıkıyor.

Son zamanlarda meydana gelen bedelli askerlik tartışmaları akıllarda, bedelli kanunuyla birlikte askerlik düşecek mi? sorusunu oluşturdu. 2017 yılında da hala sorulmaya devam eden bu 9 aylık askerlik süresi konusu 2018, 2019 yıllarında sürekli gündem de olacak gibi duruyor.

Ülkenin coğrafi konumundan dolayı askeri güç bulundurma zorunluluğu doğuyor. Aynız amanda son 5-6 yıldır ülkede var olan terör belası yüzünden, askeriyeye çok yüksek seviyede önem verilmekte olup, çoğu katı kural askere alınırken es geçilmektedir.

Askerlik süresi 15 aylık süreden 12 aya geriletilmiş, aynı zamanda çok daha önceki zamanlarda ise 24 ay olan askerlik süresi 15 aya düşürülmüştü. Git gide düşüş gösteren askerlik süresi, 9 aya düşebilir fakat bu 9 aya düşme süreci şuanlık hiçbir şekilde gündemde bulunmuyor.

9 Aylık askerlik, ancak 2020 yılı gibi yeni yeni devlet gündemine gelmeye başlayabilir. Çünkü şuanda askeri güce çok büyük anlamda ihtiyaç var. Askerliğin düşmesi konusunda herhangi bir çalışmanın veya söylentinin bulunmaması, şuanlık böyle bir uygulamanın kesinlikle olmayacağı gerçeğini yansıtmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

1 Yorum

  1. Duş se düş mese son 45 gunum kaldı bitti☺☺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir