Kayseri Haber / Eğitim / Aşık Veysel’i Anma Etkinliği Düzenlendi!

Aşık Veysel’i Anma Etkinliği Düzenlendi!

Programa yönelik bilgi aktarımında bulunan Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Selim Tunçbilek, etkinliğin Yazar Okulu Programı çerçevesinde düzenlenmiş olduğunun altını çizerek, Gün içerisinde bilindiği gibi Dünya Şiir Günü ve Aşık Veysel’in ölüm yıl dönümü olduğuna değindi. İkisini birlikte Yazar Okulu öğrencileriyle Kayseri şairlerin şiirleri ve okul öğrencilerinin şiirlerinden oluşan bir şiir dinletisi programı gerçekleştirecek olduklarının altını çizdi.

Yazar okulu öğrencilerinin kendi şiirlerini okuyacak olduğuna değinen Tunçbilek, Yine tanınmış şairlerin şiirleri de program kapsamında okunacak dedi. Aşık Veysel’i bu kapsamda yad etmiş olacaklarının altını çizdi.

Programda Yazar Okulu öğrencili Kayserili şairlerin ve Aşık Veysel’in şiirlerine ses oldukları. Programa katılanlar arasında Melikgazi Belediyesi Basın – Yayın Müdürü Faruk Yaman’da vardı. Bu kapsamda okul öğrencileri ve davetlilerde programda kendini gösterdiler.

Aşık Veysel’in ölüm yıl dönümü, bu düzenlenen program neticesinde güzel bir şekilde yad edildi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir