Kayseri Haber / Medya / Asena Atalay’ın, Caner Erkin’e Açtığı Mal Paylaşımı Davası Ret Aldı!

Asena Atalay’ın, Caner Erkin’e Açtığı Mal Paylaşımı Davası Ret Aldı!

Mahkeme Caner Erkin’in mal varlığına koyduğu tedbiri ortadan kaldırmazken, Asena Atalay davayı istinaf mahkemesine taşıyor.

Ünlü futbolcu Caner erkin ve Asena Atalay, 2010 yılında dünya evine girdi ve çiftin 6 yaşında bir erkek çocuğu bulunuyor. Evlilikleri bozulan çift 2016 yılı Ocak ayında İstanbul 2. Aile Mahkemesi’nde anlaşmalı bir şekilde boşandılar.

Çocuğun velayetini anne Asena Atalay alırken, mahkeme taraflar arasında imzalanan tarihsiz boşanma protokolünü tasdikledi. Caner Erkin’in 2 Ocak tarihinde oyuncu Şükran Ovali ile evlenmesinin hemen sonrasında Asena Atalay, eski eşine kendisi ve oğlu için nafaka ödemediği iddiasıyla 120.000 TL ve 461.000 TL’lik iki adet icra takibi başlattı.

Boşanma protokolü imzalanırken Asena Atalay, Caner Erkin’in kendisini kandırdığını iddia ederek, ünlü futbolcunun servetinin yarısını isteyerek mal paylaşımı davası da açtı. İstanbul Aile Mahkemesi’nde dün işlenen duruşmaya Asena Atalay avukatı Beyza Sındıraç ile katılırken Caner Erkin yerine avukatı yer aldı.

Caner Erkin’in kendisine hediye ettiği değeri 6.000.000 $ olarak bilinen Beykoz’da yer alan ve Cam ev tanımlamasıyla dikkat çeken ev ve yine hediye lüks otomobiller için eski eşine vekaletname verdiğini ileten Asena Atalay, vekaleti hangi noterden verdiğini hatırlamadığını iletti.

Caner Erkin’in avukatı ise boşanma protokolünün 8.maddesinde tarafların mal rejimine yönelik haklarından feragat ettiklerini ileterek davanın reddi talebinde bulundu. Mahkeme davanın bittiğini ileterek, Asena Atalay tarafından açılan mal paylaşımı davasını reddetti.

Mahkeme Caner Erkin’in Şişli ve Balıkesir’de yer alan 9 gayrimenkulu ve 2 Mercedes 1 Porsche marka otomobiline koyduğu tedbiri ortadan kaldırmadı. Atalay ve avukatı Sındıraç mahkemenin usülden reddettiği davayı istisnaf mahkemesine taşıyacaklarını vurguladı.

Dava açıldığında Asena Atalay, Caner Erkin’in kötü niyetli bir şekilde üzerine kayıtlı tüm mal varlıklarını kendisinden gizlemesi sebebiyle birer birer mal paylaşımı gerçekleştirilmediğini, boşanma protokolünde de mal varlığı paylaşımının konu edilmediğini iletmişti. 6 yıllık eski eşine çok güvendiğini aktaran Atalay, hediye olarak aldığını söylediğini ve üstelik basında yazılan haberlerde de belirtilen gayrimenkul ve arabaların tapu ve ruhsatını talep etme gereğini duymadığını da paylaştı.

İlginizi Çekebilir

Saba Tümer Şok Geçirdi!

Ünlü sunucu Saba Tümer'in eski eniştesi Hasan Yamaç, İzmir Çeşme'de silahla kendi kafasına ateş etti ve intihar girişiminde bulundu. Hasan Yamaç, hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Şuanda hayati riski devam ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir