Kayseri Haber / Ekonomi / Arçelik, Hindistan’da Üretim Faaliyetlerini Gösterecek!

Arçelik, Hindistan’da Üretim Faaliyetlerini Gösterecek!

Koç Holding ve Tata, Hindistan’da ortak bir şirket altına imza attı. Hindistan’ın köklü ve büyük şirketleri arasında yer alan Tata Grubu iştiraki olan Voltas ve Arçelik A.Ş arasında, Hindistan üzerinde satış ve üretim faaliyetlerini gerçekleştirilecek olan bir şirketin faaliyete alınması için ortaklık anlaşması imzalandı.

100.000.000 $ sermaye beraberinde kurulan şirkette Arçelik’in bağlı ortaklığı Arducth B.V’nin ve Voltas’ın %49 payı yer alacak. Koç Golding ve Tata Investment Corporation Ltd. ise %1’er hisse ile ortaklıkta kendisini gösterecek.

Şirket Hindistan pazarına ilişkin Voltas , Beko markasıyla buzdolabı üretimi ve satışının yanında, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutucu makine, mikrodalga ve diğer beyaz eşyaların satışı konusunda kendini gösterecek. Ortaklık anlaşması dahilinde ilk 2 sene içerisinde Hindistan’da meydana gelecek olan şirkette buzdolabı üretimi yapılacak. Fabrika kurulana kadar  Arçelik fabrikalarından temin edilen ürünlerin satış işlemlerini gerçekleştirecek olan şirkette 4.yılından itibaren klima üretimi de değerlendirilecek.

İmza Törenine,  Voltas Ltd. Genel Müdürü Sanjay Johri, Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, Tata Investment Corporation Ltd. Başkanı N. N. Tata, Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Tata Yönetim Kurulu Üyesi ve Voltas Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Ishaat Hussain katılımlarını gerçekleştirdi.

İlginizi Çekebilir

Kayserili Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

Kayserili Kadın girişimci Zuhal Gözüküçük, İsviçre ve Fransa sınırında bulunan dünyanın en büyük parçacık fiziği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir