Kayseri Haber / Ekonomi / Arap Yatırımcılar, 25 Milyon TL Yatırım Yapacak!

Arap Yatırımcılar, 25 Milyon TL Yatırım Yapacak!

Kayseri’de kurulmuş olan gözde ve köklü firmalardan birisi olan Oylum Sınai Yatırımlar A.Ş., Dubai menşeili Bracknor Fund Limited şirketiyle bir yatırım sözleşmesinin altına imza attı. Toplam olarak 25.000.000 TL’lik yatırım sözleşmesinin anlaşmasıyla birliktei %20 ek istihdam Kayseri’ye sağlanacak.

Yatırımlara yönelik sözleşmenin 24 Ocak 2017 tarihinde iki taraf arasında imzalanmasının ardından, dün basın tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtıma Oylum Gıda Sınai Yatırımlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Büyüknalbant şirketin CEO’su Yener Büyüknalbant, Bracknor Yatırım Komitesi Başkanı Aboudi Gassam, CEO’su Pierre Vannineuse ve Kurucu Ortağı Hugo Pingray, basın mensuplarıyla bir araya geldiler. Şirketin yapısı ve yapılmış olan anlaşmaya yönelik bilgi aktarımında bulunan Yener Büyüknalbant, şirketin 2012 yılından itibaren Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan halka açık bir firma olarak göründüğünü ve halka arz gelirlerinin tümünün yatırıma yönlendirildiğini aktardı.

Büyüknalbant, Söz konusu yatırım anlaşmasının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliğine katkı halinde olacağını belirtti. Bu yıl içerisinde mevcut olan istihdamın minimum %20’si kadar ek istihdam oluşturulacağını aktardı. Bu yeni istihdamla da ülkenin işsizlik sorununa kendi çerçevelerinde katkıda bulunacaklarını belirtti.

Ürünleri yurtdışında 30 farklı ülkeye gönderdiklerini belirten Oylum, bu yatırım aracılığıyla daha fazla ülkeye göndereceklerini aktardı. Yılmaz Büyüknalbant, 25.000.000 TL’lik yatırımın, Türk ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağını aktararak ülkeye yabancı sermaye girmesinin çok önemli olduğunu belirtti. 2017 Yılı adına Oylum’dan önce farklı bir gıda firması daha bu tarzda bir anlaşma yapmıştı. Oylum’da 2. firma olarak tarihe geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir