Kayseri Haber / Teknoloji / Apple, Hindistan’da Üretim Faaliyetlerine Resmen Başlıyor!

Apple, Hindistan’da Üretim Faaliyetlerine Resmen Başlıyor!

Aktif olarak en uygun fiyatta bulunan modeli iPhone SE’yi Hindistan pazarında çok daha yaygın bir şekilde satma arzusunda bulunan Apple, Tayvanlı taşeronu olan Wistron’un üretimini gerçekleştirdiği modellerin parçalarının birleşimini Hindistan üzerinde gerçekleştirecek. Bu şekilde fiyatı 399 $’dan başlayan telefonun maliyeti çok daha düşük seviyelere çekilecek.

Hindistan için iPhone SE’de tüketicinin tercih listesinde yer alan ortalama fiyatın üzerinde kendisini gösteriyor. Araştırma şirketi olan IDC’ye bakıldığında, Hindistan üzerinde yer alan tüm akıllı telefonların fiyatı ortaya döküldüğünde ortalama olarak ortaya çıkan fiyat 155 $ olarak kendini gösteriyor.

Apple, şuanlık %5 seviyesinde bulunan pazar payını bu hamleyle birlikte artırabilir.

Bu girişim, hindistan’ın yabancı yatırım çekme ve aynı zamanda yerel üretim çabalarına da uygun düşmekte. Hindistan hükumeti yetkilileri iPhone SE fiyatının 100 dolar civarında düşüş yaşamasını öngörmekteler. Üretimin zaman içerisinde diğer modellere de sıra sıra sıçraması öngörülenler arasında yer alıyor.

Gelişim gösteren ülkeler arasında ilk sırada yerini açacak olan Hindistan’da Apple’da güçlenmek istiyor. Bu çerçevede ulaşım payını ortadan kaldırmak adına Hindistan üzerinde üretim yapmak için faaliyetlerine başlayan Apple, %100 olarak üretimi Hindistan’da yapmayacak. Sadece parçaların birleşim işlemlerini Hindistan’da gerçekleştirecek. Bu şuanlık yalnızca iPhone SE modeli için geçerli kılındı. İlerleyen süreçte diğer modellerin de bu çerçevede yerli üretiminin yapılması ve fiyatının düşmesi talep ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Müslümanlar İçin Alternatif 5 iPhone Uygulaması!

Kutsal Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde ezan vakitlerinin yanında aynı zamanda İslami yaşama ilişkin günlük hayatta işinize yarayacak 5 alternatif iPhone uygulaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir