Kayseri Haber / Asayiş / Apple, Cihazların Tamirini Kendinden Başkasının Yapmasını İstemiyor!

Apple, Cihazların Tamirini Kendinden Başkasının Yapmasını İstemiyor!

Daha önce Nebraska ve diğer eyaletlerde de benzer yasa tasarılarına karşı çok sert tutumda bir lobi yaklaşımı izleyen Apple, bu sefer New York’taki yasa tasarında yalnız değil.

Apple’ın yanında Verizon, Lexmark, Asurion, Medtronic, Caterpillar ve Toyota’da lobi faaliyetlerini büyük bir hızla devam ettiriyor. Apple’ın lobi şirketi olan Roffe Group, nisan ayından günümüze lobicilere yapılan 336.000 $ ödemenin 32.000 $’ını gerçekleştirdi.

Vice’ın teknoloji kolu olan Motherboard’un yaptığı haberde, Apple’ın Roffe Group’a aylık 9.000 $ değerinde ücret ödemesi yaptığını gösteren bir fatura da görülmekte. Ayrıca binlerce elektronik üreticisini bünyesinde barındıran CTA’de tasarıya karşı lobi faaliyeti yürütme noktasında start verdi.

Tasa tasarının lehine lobi yapanların ise 5.000 $ harcadığı biliniyor.

Apple, bundan önce ABD’nin değişik eyaletlerinde gündeme gelmesi mümkün olan tasarıalrda, ürünlerin sertifikalı teknisyenler tarafından tamir edilemsi gerektiğini belirtenlere karşı çıkmıştı.

Apple ve Apple yandaşlar, bu tür bir tasarının sanayi sırlarının yanında, güvenlik, emniyet endişelerini ortaya çıkaracağı sebebiyle yasalaşmasını istemediğini ilettiler. Sertifikalı tamir için Yetkili Servis Sağlayıcı program sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

6 Kişinin Hayatını Kaybettiği Kazada Kaçan Araç Bulundu!

Kayseri'de meydana gelen ve aynı aileden 6 kişinin hayata gözlerini yumduğu kazaya sebebiyet veren 38 KY plakalı, beyaz renkteki araç bir binanın otoparkında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir