Kayseri Haber / Gündem / Antalya’da Çevreci Çiftin Katilinin Eşi de Tutuklandı!

Antalya’da Çevreci Çiftin Katilinin Eşi de Tutuklandı!

Antalya’nın Finike ilçe sınırlarında çevreci çift Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Y.’nin eşi 31 yaşındaki Fatma Y., yardım ve yataklık suçlamasıyla tutuklandı. Fatma Y., azmettirici olduğu iddia edilen “Çirkin” lakaplı kişiye ait siyah cipin neredeyse her gün düzenli bir şekilde evlerinin önünden geçtiğini iletti. Ali Y.’da daha önce tutuklanmıştı.

DHA tarafından paylaşılan habere göre, Finike İlçesi’nde taş ocaklarına karşı vermiş olduğu mücadeleyle birlikte ün salan ve 9 Mayıs 2017 Salı günü Kızılcık Yaylası’nda yer alan dağ evlerinde cansız bedenleri bulunan Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin tutuklanan katil zanlısı Ali Y.’nin eşi Fatma Y., vermiş olduğu ifadelerinde meydana gelen çelişki sebebiyle dün evinde gözaltına alındı.

İlçe Jandarma Komutanlığı dahilinde verdiği ifadesinin sonrasında ise adliyeye sevki verilen Fatma Y., çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından yardım ve yataklık suçuyla birlikte tutuklanarak Burdur Cezaevi’ne gönderildi.

Ali Y. savcılıkta şöyle ifade vermişti:

“Mermer ocağında çalışan, adını bilmediğim, 65-70 yaşlarında, siyah cip kullanan, beyaz saçlı, sürekli kirli sakalla gezen, 1.65 boylarında ‘Çirkin’ lakaplı adam 8 Mayıs günü yanıma geldi. Bana ‘Cebinde paran var mı?’ dedi. ‘Yok’ dedim. ‘Sana bir iş teklif edeceğim’ dedi. Cebinden 3 bin TL çıkarıp verdi. ‘Bizim ocak bunlar yüzünden kapandı, sen bunları hallet, şu 3 bin TL’yi al, 47 bin TL’yi de olaydan sonra vereceğim’ dedi. ‘Silah nasıl olacak’ dedim. ‘Silahı kendin bilirsin’ dedi, başka bir şey konuşmadık.”

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir