Kayseri Haber / Gündem / Anneler Günü’nde Evlat Acısı Yaşadı!

Anneler Günü’nde Evlat Acısı Yaşadı!

Alınan bilgilere göre, Kayseri’nin Yemliha Mahallesi’nde Suriye’den Türkiye sınırlarına yerleşen bir ailenin Kızılırmak kenarına piknik yapma amacıyla geldiği öğrenildi. Evli olan 25 yaşındaki Hamud Elibrahim’in havanın sıcak olduğu ve serinlemek amacıyla ırmağa girdiği, sudan çıkamayan Elibrahim’e ulaşamayan yakınlarının jandarma ekiplerine haber verdiği öğrenildi.

Jandarma ekiplerinin ise durumu AFAD’a bildirmesiyle birlikte, AFAD Müdürü Hasan Say’ın idaresi ve sevkinde Turkuaz Arama Kurtarma ve UMKE ekipleri olay yerinde çok detaylı bir şekilde arama ve kurtarma çalışmaları başlattı. Ekipler Hamud Elibrahim’i canlı bir şekilde bulma amacıyla ellerinden gelenin kat kat fazlasını yaparak çalışmalarına deva ederken, anne Ğapşe Elibrahim’de gözyaşları içerisinde çalışmaları seyretmek zorunda kaldı.

Arama kurtarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen yaklaşık 1.5 saatlik çalışmanın sonrasında Elibrahim’in hayata gözlerini yummuş olan bedeni bulunarak ırmaktan dışarı çıkarıldı. Yetkililer, 25 yaşındaki gencin boğularak hayatını kaybetmesine yönelik olayla ilgili incelemelerini başlattı.

Çocuğunun cansız bedenini gören anne Gapşe Elibrahim ise, sinir krizi geçirdi ve yas tuttu. Yanında bulunan akrabaları anne Elibrahim’i sakinleştirirken, arama kurtarma ekipleri de canlı bulamadıkları için olayın hüznünü yaşıyordu.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir