Kayseri Haber / Spor / Ankara’ya Eşi Benzeri Olmayan Bir Stat Geliyor!

Ankara’ya Eşi Benzeri Olmayan Bir Stat Geliyor!

Stat inşaatında konuşma yapan Ertok, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan tesisle ilgili olarak, Eryaman’da 22.000 kişilik bir stat yaptıklarını, Stadı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ihale kat karşılığı yöntemiyle yaptırdığını belirtti.

Stadın ihalesinin 2015 yılında gerçekleştirildiğini kaydeden Ertok, Ruhsatının zemindeki olumsuzluklardan dolayı geç çıkarıldığını vurguladı ve bundan dolayı zemin etüt raporu hazırladıklarını iletti. Derin karıştırma yöntemi beraberinde kapsamlı bir şekilde zemin iyileştirme çalışmaları yaptıklarını, Zemine tam 1990 kazık vurduklarını, bundan dolayı da 1 yıl beklemek zorunda kaldıklarını belirtti ve ardından ruhsatı aldıklarına değindi.

Yasin Ertok, Ankara Eryaman üzerinde inşa çalışmalarının devam ettiği Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan stadyumun projesini Vodafone Arena’nın mimari Bünyamin Derman tarafından yaptığını belirtti.

Projenin ilk olarak 18.00 kişi kapasiteli olarak planlar dahiline eklendiğini ve ardından 22.000’e yükseltildiğini ileten Ertok, Stadın projesinin ise Mimar Bünyamin Derman tarafından yapıldığını belirtti. Yurt dışından esinlenerek aldığı stat örneklerini Türkiye’de hayata geçiriyor. Aynı zamanda bu stat UEFA standartları dahilinde yükseltiliyor.

Stat kontrol amiri Ertok, inşaat sebebiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir şekilde ücret ödemeyeceğini belirten Erok, stadın 80.000.000 TL’ye mal olacağını, fakat para ödenmeyecek olup, kat karşılığı yapıldığını vurguladı.

 

İlginizi Çekebilir

2018 Yılının İlk Spor Kulübü Anayurt’ta Kuruldu!

Kayseri'de 2018 yılının ocak ayının sonlarına gelirken, 2018 yılının ilk kulübü hizmet vermeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir