Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Anbar’da 260 Konutun Temeli Atıldı!

Anbar’da 260 Konutun Temeli Atıldı!

Anbar Mahallesi sınırlarında temeli atılan sosyal konutların temel atma törenine Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu, Melikgazi Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ile muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katılım gerçekleştirdi.

Aziz Şehitlerin anısına İstiklal Marşı ve Duanın ardından başlayan temel atma töreninde; Semt halkının kentsel dönüşüm projesi dahiline girmek istediğini ve bu projeye çok büyük ölçüde sahip çıktıklarını, birçok ev sahibinin ise oturduğu gecekonduyu kendinin yıktığını vurgulayan Büyükkılıç, Anbar’da 8 bloktan meydana gelen toplam olarak 260 konutun temelinin atıldığını düzenlenen törende büyük bir mutlulukla söyledi.

Günümüze kadar inşa ettikleri konut sayısının 4478 olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, Kentsel dönüşüm projelerinde kullanmak amacıyla TOKİ’den 268, Belsin’den 100 daire sayın aldıklarını ve bu şekilde hak sahiplerine teslim ettiklerini iletti.

Anbar Mahallesi’nin söz konusu kentsel dönüşüm projesi beraberinde sosyal, ekonomik ve toplumsal değişim içerisine girecek olduğunu ileten Büyükkılıç, Bir anda ahırların kaldırılmayacağını, ancak kentsel dönüşüm projesiyle birlikte modern şehirciliğe geçiş yapılabileceğinin altını çizdi. Belediye olarak yolları açtıklarını, Kentsel dönüşüm projesi için yeni binalar inşa ettiklerini. Semt pazaryerini kurduklarını, çok amaçlı parkları konumlandırdıklarını belirtti.

Anbar’ın eski Anbar Mahallesi olmadığını vurgulayan Büyükkılıç, Hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Açılış ardından katılan herkese aşure ikramı yapıldı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir