Kayseri Haber / Yaşam / Anadolu Harikalar Diyarı Giriş Ücretleri

Anadolu Harikalar Diyarı Giriş Ücretleri

Genel olarak çocukların ilgi ve alakası dahilinde olan Anadolu Harikalar Diyarı, Buz pisti ve hayvanat bahçesiyle birlikte Kayseri halkının 2500 çeşite yakın hayvanı 180 dönüm arazi üzerinde görmesini sağlamaktadır. Buz pateniyle ise gençlerin eğlenmesine katkıda bulunup, bu eğlence için çok düşük miktarda ücret almaktadır.

Anadolu Harikalar Diyarı’na girebilmek için Aktif 38 kart sahibi olmanız gerekiyor, eğer Aktif 38’iniz yoksa, Anadolu Harikalar Diyarı girişinde Kart 38 sahibi olabileceğiniz bir gişe bulunmaktadır. Buradan kartınızı alabilir içerisine gerekli ücreti yatırdıktan sonra hayvanat bahçesinde istediğiniz kadar gezebilirsiniz.

Aynı zamanda veterinerlik hizmeti veren Anadolu Harikalar Diyarı, hayvanat bahçesiyle birlikte veteriner alanına sahiptir. Herhangi bir sokak hayvanını yaralı bir şekilde bulduğunuzda ücretsiz bir şekilde Anadolu Harikalar Diyarı’na teslim edebilirsiniz, bunun karşılığında herhangi bir ücret sizden talep edilmeyecektir.

Anadolu Harikalar Diyarı’nda yer alan hayvanlar için kesinlikle yurtdışından çok büyük bedeller karşılığında hiçbir hayvan alınmamış olup, Türkiye’de yer alan envanter fazlası olan diğer hayvanat bahçelerindeki hayvanların getirilmesinin ardından, Kahramanmaraş, Ankara ve Bursa tarzında Hayvanat Bahçelerinden hibe veya satın alma sonucunda hayvan sahiplenilmiş olup, hala bu işlem güncel olarak gerçekleştirilmektedir.

Hayvanların sayımlarının yapılması, sağlıkları, beslenmesi, istihrahat etmesi, hijyeni, güvenliği konularında gün ışığına ihtiyaç duyulduğundan dolayı Hayvanat Bahçesi’ne gece ziyaret düzenlemek tehlikeli ve yasaktır.

Anadolu Harikalar Diyarı Giriş Ücretleri

Öğrenciler 1 TL , Normal bireyler ise 2,5 TL Tam Kart ile giriş yapabilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Donas Talas Şubesi Açıldı

Sevilen fast food zinciri Donas’ın Türkiye’deki 41. Kayseri’deki 5. şubesi Talas’ta açıldı. Atatürk Bulvarı üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir