Kayseri Haber / Asayiş / Alparslan Mahallesine Hırsız Dadandı, Muhtar; “Çaldığınız Musluklar Para etmez, Geri Getirin” Dedi.

Alparslan Mahallesine Hırsız Dadandı, Muhtar; “Çaldığınız Musluklar Para etmez, Geri Getirin” Dedi.

Kayseri’de Alparslan Mahallesi’nde muhtarlık yapan Fatih Çalışkan, mahallede yer alan cami şadırvanlarından muslukları çalan hırsızlara seslenerek, “Çaldığınız Musluklar Para etmez, Geri Getirin” dedi.

Kayseri’de Alparslan Mahallesi sınırlarında yer alan camilerin şadırvanlarına ve lavabolarına dadanan hırsızlar, ne kadar musluk varsa topladı. Aynı olayın sadece 15 gün öncede  gündeme gelmesinden dolayı, çileden çıkan mahalle muhtarı Fatih Çalışkan, hırsızlara çaldıkları muslukları geri getirmesi için uyarıda bulundu.

Çalışkan, 15 gün önce parklardan ve camilerden muslukların çalındığını ve gerekli olan yerlere bunların iletildiğini belirtti. Belediyenin gelip muslukları taktığını fakat muslukları tekrardan çaldıklarını aktardı. Muslukların kamu malı olduğunu ileten Çalışkan, çalınmasının vatana ihanetten hiçbir farkının olmadığını vurguladı.

Bu ve benzeri olayların son bulması için emniyet ekiplerinin gerekli çalışmaları yaptığına inandığını ileten Çalışkan, Hem suyun boşa akıtılmasının hem de bu gibi hırsızlık olaylarının meydana gelmesinin hoş bir şey olmadığını, bir daha tekrarlanmaması için dua ettiğini belirtti.

Hırsızlardan çaldıkları muslukları geri teslim etmelerini isteyen Çalışkan, yaptıklarının vatana ihanet suçu olduğunu ve bir daha yapmamaları gerektiğini, aldıkları muslukları geri getirmelerinin gerekli olduğunu aktardı. Musluğun düzgün, elle tutulur bir para etmeyeceğini ve bir daha böyle bir işe kalkışılmaması gerektiğini aktardı ve eğer bir daha böyle bir olay olursa, Alparslan mahalle muhtarı olarak kendisini karşılarında bulacağının altını çizerek, hırsızlık suçunu işleyenlere göz dağı verdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir