Kayseri Haber / Gündem / Alman Kadın Vitesi Karıştırdı, Marmaris’te 100 Metreye Otomobille Uçtu!

Alman Kadın Vitesi Karıştırdı, Marmaris’te 100 Metreye Otomobille Uçtu!

Muğla’ya bağlı Marmaris İlçesinde manzarayı izlemek için otomobili uçurumun kenarına park eden 67 yaşındaki Aman Anne Riaweiss, aracı yanlışlıkla geri vitese alıp, 100 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada ağır yaralanan kadın sürücü ancak 1 saatlik çalışmalarının ardından uçurumdan çıkartılıp, hastaneye götürülebildi.

Kaza, saat dün akşam 19.00 civarında Marmaris – Datça karayolunun 35. kilometresinde bulunan Balıkaşıran civarında oluştu. Datça’da yerleşik yaşayan Aman vatandaşı Anne Riaweiss, otomobiliyle birlikte Marmaris üzerinden Datça’ya ulaşmak için yol yapmaya başladı. Alman kadın, Balıkaşıran civarına geldiğinde deniz manzarasını izlemek için uçurum kenarına otomobilini park etti. Bir süre deniz manzarasında huzurlandıktan sonra hareket etmek için otomobile doğru yöneldi.

Aracı çalıştırdıktan sonra vitesi ileri yerine yanlışlıkla geri alan Alman sürücü, otomobilin geri manevrada bulunmasıyla birlikte taklalar atarak 100 metrelik uçurumdan düştü. Dinlenmek amacıyla karayolu kenarında bekleyen ve yine aynı şekilde manzara izleyen vatandaşlar kazayı görüp hemen acil bir şekilde 112 acil sağlık ekipleri ve jandarma ekiplerini olay yerine çağırdılar. Kısa sürede olay yerine gelen 112 ekipleri, uçuruma inemeyince UMKE ve itfaiye ekiplerinden yardım talebinde bulundu.

100 metrelik uçuruma çelik halatlarla birlikte inen iftaiye ve UMKE ekipleri ortalama olarak 1 saatlik çalışmanın ardından otomobilde sıkışıp kalan kadını ağır yaralı bir şekilde sedyeye koyup vinç yardımıyla tepeye çıkarıp kurtardılar.

İlk müdahalesi gerçekleştirilen kadının ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı bilgisine ulaşılırken, kadının hala durumunun ciddiyetini koruduğu iletildi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir