Kayseri Haber / Gündem / Ali İsmail Korkmaz Davası 5 Nisan’da Tekrardan Görülecek!

Ali İsmail Korkmaz Davası 5 Nisan’da Tekrardan Görülecek!

Eskişehir’de Gezi Parkı olayları esnasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın davasında, Yargıtay tarafından 2 sanık açısından bozma kararının ardından, fırın işleri yapan Ebubekir Harlar ve polis memuru Hüseyin Engin, 5 Nisan tarihinde tekrardan hakim karşısında duruşmaya çıkacak.

Yargıtay 1. Ceza Dairesi’nin, Ali İsmail Korkmaz adına işlediği dava, sanıklardan 3 yıl 4 ay mahkum olan fırın işleriyle uğraşan Ebubekir Harlar ve olaydan beraat eden polis memuru Hüseyin Engin açısından esas ilişkin kararı bozmasının sonrasından, 3. Ağır Ceza Mahkemesi iade edilen dosyayı tekrardan inceleme altını aldı.

Ali İsmail Korkmaz davasının, 5 Nisan 2017 tarihinde Çarşamba günü 2 sanığa ilişkin tekrardan görülmesine karar verildi.

Yargıtay, basit yaralama suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan fırın işleriyle uğraşan Ebubekir Harlar’ın Kastan yaralama sonucu ölüme sebebiyet verme suçundan ceza alması gerektiği gerekçesiyle birlikte ilk kararı bozarken, beraatı verilen polis memuru Hüseyin Engin’in de diğer sanıklar aracılığıyla dövüldükten sonra kaçmakta olan Ali İsmail Korkmaz’ın sol bacağına copla vurduğundan dolayı kasten yaralama sonucu ölüme sebebiyet verme suçundan ceza alması gerektiğini aktardı.

Dava kapsamında yargılama sonucu diğer sanıklardan 2 polis 10 yıl 10 ay ile 10 yıl, 3 sanık ise 6’şar yıl 8’er ay hapis cezası alırlarken, 1 polis de davada beraat etti. Yargıtay bu sanıkların cezalarını birer birer onadı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir