Kayseri Haber / Kayseri / AKP Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Referandumun Parti Meselesi Olmadığını Belirtti!

AKP Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Referandumun Parti Meselesi Olmadığını Belirtti!

Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve AKP Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, yapılacak olan referanduma yönelik, 16 Nisanın parti meselesi olmadığının altını çizdi. Genç MÜSİAD Kayseri Şubesi aracılığıyla düzenlenen Cumhurbaşkanı Sistemi ve Yeni Anayasa Buluşması konulu toplantı şehir içerisinde yer alan bir otelde düzenlendi ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle program başladı.

Toplantıda konuşma gerçekleştiren eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Türkiye’yi bölme arzusunda olduklarını fakat, bu bölünmeye hiçbir şekilde izinlerinin olmayacağının altını çizdi. Türkiye üzerinde hiçbir ırkın birbirinden üstün olmadığını belirten cümleler sarf eden Yıldız, bir noktada an itibariyle Türkiye’yi bölme arzusunda olduklarını, sadece göz renginden dolayı toplumu kısmen 2’ye ayırabilenlerin, dini yapılardan ve etkin yapılardan çok daha kolay bir şekilde bölebileceklerini bildiklerini aktardı.

Milletin bu oyuna düştüğü takdirde, tarihe ve geleceğe yapılan saygısızlığın ölçüsünün çok büyük olacağını aktaran Yıldız, Irkçılığın aslında Kuran-ı Kerim’de tamamen yasaklandığının altını çizdi ve ırkların birbirine olan üstünlüğünü sadece Allah tarafından ölçülebileceğini belirtti. Kitabın sadece bunu emrettiğini belirten Yıldız, Peygamber Efendimizi’nde böyle tavsiye ettiğini ve Türkiye ayrıştırılmaya çalışıldığı kadar, milletin kenetlenecek olduğunu belirtti.

16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandumun kesinlikle bir parti meselesi olmadığını, Türkiye’nin geleceği ve istikbali ile ilgili bir konu olduğunun altını çizen Yıldız, “Türkiye’de istikrarı sağlamak zorunda olanlar milletin oylarıyla beraber iktidara gelen siyasi partilerdir ama siyasi istikrarı korumak zorunda olanlar yalnızca iktidar partileri değildir. O ülkenin muhalefet partileri, akademisyenleri, basın mensupları, STK’ları, sanayicileri, çiftçileri, esnafı ve tüccarı yani toplumun her kesimi siyasi istikrarın korunmasına borçludurlar” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir