Kayseri Haber / Kayseri / AKP İl Başkanı Özden: “Halkın Gücü, Tankın Gücünü Yenmiştir.”

AKP İl Başkanı Özden: “Halkın Gücü, Tankın Gücünü Yenmiştir.”

AKP Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, TÜRGEV Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen konferansa misafir oldu. Özen, 15 Temmuz’un ardından askeri rejim yanlılarının bu tür kalkışmaların halk tarafından kabul edilmediğini anlaşmış olduklarını belirtti.

TÜRGEV aracılığıyla aylık düzenli bir şekilde düzenlenmekte olan konferansın bu ayki konuğu AKP Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden oldu. 27 Mayıs 1960 Darbe Anatomisi başlığıyla düzenlenen konferansta konuşma yapan Özden, 27 Mayıs darbesine karşı çıkmanın çok büyük bir erdem olduğunun altını çizerek, 27 Mayıs darbesinin tüm darbelerin halay başı olduğunu açıkladı. 27 Mayıs olmasaydı, 12 Mart’ın, 12 Eylül’ünmm, 28 Şubat’ın, 27 Nisan’ın, 15 Temmuz’un asla olmayacağını dile getirdi.

Belinde silah bulunan askerin, kendini memleketin tek sahibi şeklinde görme alışkanlığının 27 Mayıs’ta başladığını aktaran Özden, Darbe kışkırtıcılığının, 27 Mayıs beraberinde aydınların en önemli sporu haline geldiğini aktardı ve Anayasaları yalnızca darbeciler yapar anlayışının 27 Mayıs beraberinde doğduğunu da vurguladı.

Özden, aynı zamanda askerlerin kışladan çıkma geleneğini 27 Mayıs’ta başlatmış olduğunun altını çizdi ve Konuşmalarının  sonrasında 27 Mayıs dabresi ve darbeye yönelik sorulara cevap veren AKP İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Bundan sonra bir başka darbe ve kalkışmalarla karşı karşıya gelmemeyi temenni etti. 15 Temmuz sonrasında askeri rejim yanlılarının bu tür kalkışmalarının halk tarafından direkt olarak ret edildiğini anlamıştır diyen Özden, 15 Temmuz’da halkın gücünün tankın gücünü yendiğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir